Kihirdették a 40. Magyar Sajtófotó Pályázat díjazottjait. A MÚOSZ Fotóriporterek Szakosztálya által meghirdetett pályázat legjobb munkáiból kiállítás nyílik és évkönyv is megjelenik.

Idén 245 fotográfus 2305 pályaművet küldött be az egyedi kép és sorozat kategóriákban, összesen 5810 képpel.

Idén két kiállítást tekinthetnek meg az érdeklődők

A negyvenéves jubileum tiszteletére idén két kiállítás is nyílik: a 40. Magyar Sajtófotó Kiállításnak a Robert Capa Kortárs Fotográfiai Központ ad otthont, a pályázat eddigi négy évtizedes történetét felidéző tárlat pedig szabadtéren lesz látható.

Íme a nyertesek….

A Hír-, eseményfotó kategóriát Móricz-Sabján Simon (Világgazdaság) nyerte, csakúgy, mint a Képriport kategóriát, valamint a legjobb hírképért odaítélt Escher Károly-díjat és a legjobb kollekcióért járó Munkácsi Márton-díjat. A Mindennapi élet (egyedi) kategória első helyén Hullan Zsuzsa (Vígszínház) végzett, a Mindennapi élet (sorozat) kategóriában pedig Bődey János (Telex.hu) munkáját ítélte a zsűri a legjobbnak. Kerekes M. István (szabadfoglalkozású) kapta az Emberábrázolás-portré (egyedi) kategória első díját, míg az Emberábrázolás-portré (sorozat) kategóriát Becze Anita (szabadfoglalkozású) nyerte. A Művészet (egyedi) kategória legjobbja Oláh Tamás (szabadfoglalkozású) fotója lett, a Művészet (sorozat) kategóriában pedig Fekete István (szabadfoglalkozású) munkáját sorolták az első helyre. A Sport (egyedi) kategória élén Barbara Gabriella (szabadfoglalkozású) végzett, míg a Sport (sorozat) legjobb pályázatát Béres Márton (Népszava) küldte be. Szabó Géza Attila (B.Y. Ecoline Kft.) kapta a Természet és tudomány (egyedi) kategória első díját, a Természet és tudomány (sorozat) kategóriában pedig Radisics Milán (szabadfoglalkozású) érdemelte ki az első helyet. A Társadalomábrázolás, dokumentarista fotográfia (egyedi) kategória első díjával Zagyi Tibort (Népszava) tüntették ki, míg a Társadalomábrázolás, dokumentarista fotográfia (sorozat) kategória győztese Lex Mihály (Lex Antikvitás Kft.) lett.

Több kategóriában díjaztak

A fenntarthatósági különdíjjal Kállai Márton (Szabad Föld/Mediaworks) pályázatát ismerte el a zsűri, a 30 év alatti, legjobb teljesítményt nyújtó fotóriporternek járó Szalay Zoltán-díjat Erdős Dénes (Népszava) kapta meg, a megyékben dolgozó, legjobb teljesítményt nyújtó fotóriporter pedig Röhrig Dániel (Adathir.hu) lett idén. Az MTI/MTVA fotóriportereit több kategóriában is díjazták: a Sport (egyedi) kategória második helyét Illyés Tibor, a harmadikat Koszticsák Szilárd, a Sport (sorozat) kategória második helyét Vasvári Tamás szerezte meg. Mónus Márton, az MTI/MTVA külsős fotóriportere pedig szabadúszóként készített képével a Társadalomábrázolás, dokumentarista fotográfia (egyedi) kategóriában második díjat kapott.

A pályázat két nagydíjának nyerteseit április 12-én hozzák nyilvánosságra, a 40. Magyar Sajtófotó megnyitóján.