Kezdőlap HAZÁNK Hazánk - Sport

A kajakos Varga Katalin bronzérmet szerzett – megvan a 16. magyar érem

Egy egészen elképesztő idővel, 52,622 másodperccel a harmadik helyen ért célba a 200 méteres kajak egyes döntőjében Varga Katalin a tokiói paralimpián. Varga a magyar küldöttség 16. (!) érmét szerezte idén.

Pontosan ezért a bronzéremért jöttem. Minden úgy alakult, ahogy elképzeltem. Ez kiérkezéskor még nem teljesen volt így, nehéz volt magamat felpörgetni, valószínűleg azért, mert túl higgadtan álltam hozzá a versenyhez. Már két napja Metallicát hallgatok, hogy felpörgessem magam. Pont erre a napra tök jól alakult minden.-nyilatkozta a verseny után a parasportoló.

Menet közben látott esélyt a második helyre, de úgy fogalmazott, a végén általában „el szokott fogyni”, és ezen majd javítani kell. Párizsban szeretne még előrébb végezni.

Ugyanebben a kategóriában Pulai Erika nem jutott döntőbe, a 11. helyen végzett. A kenusoknál csak Juhász Tamás indult, ő nyolcadik lett, sőt egy nappal korábban kajakban is versenyzett, és megszerezte a hatodik helyet.