Szekszárdon, a Faddi-völgy fája minden évben virágba borul. Nevéhez hűen a labdarózsa apró kis labdáival csalogatja a szemet, pompás látványt nyújt az előtte elsétálóknak. A labdarózsa üde színfoltja egy-egy útszakasznak.
Udvarok hangulatát határozza meg
Régebben sok ház udvarában pompázott, ma talán kevesebbet látni belőle. Bár a kisebb települések, falvak ebben is követik a hagyományt. Ott gyakrabban díszíti az udvart.
Nagy fehér telt virágai tavasszal, mint csüngő fehér labdák úgy díszlenek a kertekben. Nem lehet nem észrevenni. A Faddi-völgy fája is minden évben látványával elkényezteti az arra sétáló lakókat, turistákat.
Hollandiából származtatják
A népszerű lombhullató dísznövény a tizenhatodik században terjedt el az európai kertekben és vált gyakorivá. Feltehetően Hollandiából származik. Ősszel is gyönyörködteti környezetét narancsvörösre színeződő lombozatával.
A labdarózsa 3-4 méteres magasságot is elérhet. A bangiták nemzetségébe sorolható díszcserje. Gömb formájú, apró virágok alkotta fehér virágai tavasszal, heteken keresztül nyílnak.
Ritkításon kívül sok mindent nem igényel
A labdarózsa viszonylag egyszerűen nevelhető növény, a legfontosabb teendő, néha ritkítani kusza ágrendszerét, ezt még rügyfakadás előtt kell elvégezni. Ültetési helyéül napos, világos, vagy félárnyékos helyet egyaránt választhatsz.
Leginkább a tápanyagban gazdag, jó vízáteresztő, kissé nedves talajokat szereti. Betegségekre nem érzékeny, a kártevők közül a levéltetvek gyakran célba veszik. Szaporítani dugványozással lehet zöld, vagy félfás dugvánnyal.