Negyedik alkalommal rendezte meg Polgári Védelmi Munkaműhely elnevezésű szakmai konferenciáját a Tolna Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság.
Az előadás-sorozatnak ezúttal a digitális tér biztosította a színpadot. A konferencián elhangzott előadások témájának fókuszában elsősorban a katasztrófák felszámolásában érintett személyek, a karitatív és egyéb szociális tevékenységet végzők szerepeltek. A színes prezentációkat a Hadtudományi Társaság, a Pécsi Tudományegyetem Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Katasztrófavédelmi Műveleti tanszék, a Dusnoki Egyesített Szociális Intézmény képviselőinek előadásában hallhatták az online értekezlethez csatlakozók.

„Napjaink változó kihívásaira és katasztrófáira reagálni kényszerülő modern polgári védelmi erőknek, továbbá a civil szervezetek társadalmi felelősségvállalásának egyre erősödő szerepe van”

– fogalmazott Dr. Tóth Ferenc tűzoltó dandártábornok a BM Országos Katasztrófavédelmi Igazgatóság, országos polgári védelmi főfelügyelője.
Összefüggések tárháza

 Dr. Balázs Gábor tűzoltó dandártábornok, a Tolna Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatója nyitotta meg a konferenciát, reményét fejezte ki azzal kapcsolatban, hogy az elhangzott előadások nemcsak új ismereteket, hanem új gondolatokat, összefüggéseket is segítenek majd felfedezni.
Dr. Muhoray Árpád nyugalmazott polgári védelmi vezérőrnagy, a Hadtudományi Társaság Katasztrófa és polgári védelmi szakosztály elnöke a beavatkozók, közreműködők és áldozatok szerepéről beszélt a katasztrófák elleni védekezéseket illetően.
A polgári védelmi nyugalmazott vezérőrnagyot Dr. Hábermayer Tamás tűzoltó ezredes, a Tolna Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatóhelyettese követte, aki „Veszélyforrások és környezetünk biztonsága” címmel a generációs konfliktusokról és a segítségnyújtásról tájékoztatta a hallgatókat a diáiban.

Szociális munka és katasztrófavédelem?

„Szükség lehet-e szociális munkára a katasztrófavédelmi operatív feladatokat követően” 

– e címmel volt olvasható a konferencia következő blokkja, amelyben a Pécsi Tudomány Egyetemről Dr. Varga István, egyetemi adjunktus osztotta meg a kutatásait az értekezlet résztvevőivel. 

Ezer-Ferenc Veronika, az Angyal-Hívó Egyesület elnöke és Nagyné Messinger Tímea szociálpedagógus, a Mindszenti Tanoda szakmai vezetője a Szegregátumok fokozott katasztrófavédelmi kockázatairól, míg Kiss Zsoltné, a Dusnoki Egyesített Szociális Intézmény szociális munkása Élet a Tét- " Hétköznapi kockázat tudat" a családsegítésben címmel tartotta meg a prezentációját. Dr. Teknős László tűzoltó százados, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Katasztrófavédelmi Műveleti tanszék adjunktusa a természeti eredetű katasztrófák és események társadalmi hatásairól míg Takács Gergely tűzoltó főhadnagy, doktorandusz jelölt a hazai katasztrófavédelem nemzetközi kapcsolatrendszeréről tájékoztatta a hallgatóságot.

Az immár negyedik alkalommal megszervezett Polgári Védelmi Munkaműhely változatlan nagy érdeklődés mellett, az online forma következményeképpen az interakciókat ugyan kissé a háttérbe szorítva, de annál színesebb előadásokkal ösztönözte a hallgatókat az új információk befogadására, egyéb alternatív gondolkodásra.