Cikkünk frissítése óta eltelt 3 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A gyerekek már egészen pici korban rajzolni kezdenek, és ahogy idősödnek, úgy finomodik a rajzkészségük. Ez a tevékenység fejleszti a kicsik kreativitását, improvizációs képességét, illetve a finommotoros készségeiket is. Sőt, az aktuális lelkiállapotukra is utalhat egy-egy rajz. Éppen ezért, érdemes figyelni csemeténk művészi tevékenységeit, ugyanis számos apró, árulkodó jelre bukkanhatunk.

23 éve töretlen a gyerekek műveinek díjazása

Az Öko Munkacsoport Alapítvány immár 23. alkalommal rendezte meg rajzpályázatát szerdán. 131 óvodás és iskolás nevezett a rajzversenyre az „év élőlényei” témakörben. A zsűrinek idén is nehéz dolga volt, korcsoportonként az 1. 2. és 3. helyezetteken kívül 11 alkotás különdíjat érdemelt. A különdíjakkal motiválni szerették volna a gyermekeket, hogy nyugodt szívvel induljanak a következő ilyen lehetőségen is.

Nem sok ceruzával készült rajz született

Újdonság volt az idei pályázaton, hogy a gyerekek mellőzték a ceruzát és több -féle más technikát alkalmaztak. Idén sokkal több volt az olaj, pasztell és vízfesték használata. Nagyon változatos technikákkal dolgoztak a gyermekek, ebből pedig az a következtetés vonható le, hogy sokkal több időt szántak egy-egy mű elkészítésére.

Az eredményhirdetést követően megnyílt a kiállítás a Paksi Képtárban.