Farkas Bertalan 1980. május 26-án írta be magát a történelembe, amikor az Interkozmosz program keretében lehetősége nyílt az űrbe jutni. Ő volt a hetedik nemzet képviselője, aki több ezer kilóméter távolságból nézhette a Földet.

Kisbolygója is van

Farkas Bertalan vadászpilóta, űrkutató, űrhajós, aki Ukrajna Aranycsillagának birtokosa, az Űrhajósok Nemzetközi Szövetségének alapító tagja, az MTA Interkozmosz Tanács kutatócsoportjának munkatársa és a Space for Earth Alapítvány alapító tagja. Nevét kisbolygó is őrzi, melyet Sárneczky Krisztián fedezett fel 2005. május 26-án. A kisbolygó a 240757 Farkasberci nevet kapta.

Előadás a Vályi Péter Szakképző Iskolában

Izgalmas előadást élvezhettek a közelmúltban a Tolna Megyei SZC Vályi Péter Szakképző Iskola és Kollégium diákjai és tanárai. A híressé vált űrhajós mesélt életéről, pályafutásáról, és örömmel válaszolt a diákok kérdéseire is. Végig nézhették azt a híressé vált videót is, amelyen Farkas Bertalan Valerij Kubaszovval együtt 1980. május 26-án magyar idő szerint 20 óra 20 perckor elindult a világűrbe a Szojuz–36 űrhajó fedélzetén.

Képek: Tolna Megyei SZC Vályi Péter Szakképző Iskola és Kollégium