Nagyszerű győzelemmel búcsúzott a szekszárdi közönségtől a szezon végén visszavonuló Bálint Réka, miután most a KSC bírta jobban a végjátékot a DVTK-Hun-Therm ellen. A csapatot – a beteg Djokics Zseljko hiányában – ezúttal Horváth Zsófia irányította. A bronzéremért zajló párharc szombaton Miskolcon zárul.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT RÁJÁTSZÁS 3. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – DVTK-HUN-THERM 64-62 (19-17, 12-14, 18-19, 15-12)

Szekszárd, 1000 néző. Vezette: Kapitány, Söjtöry, Minár.

SZEKSZÁRD: STUDER 2, DUDÁSOVÁ 13/9, WALLACE 21/6, Mányoky 2, Goree 11/3. Csere: Miklós 5/3, Krnjics 2, Bálint 5/3, Boros 3/3. Megbízott edző: Horváth Zsófia.

MISKOLC: Aho N. 12/6, KÁNYÁSI 8/6, GUIRANTES 20/3, Garbin 7/3, Jovanovics. Csere: Kiss 2, BERNÁTH 13/6. Edző: Völgyi Péter.

Az eredmény alakulása. 5. perc: 10-2. 8. p.: 10-12. 13. p.: 19-24. 18. p.: 22-26. 21. p: 31-33. 24. p.: 38-33. 28.: 45-44. 30. p.: 49-50. 33. p.: 53-56. 37. p.: 60-59.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1-1.

MESTERMÉRLEG

Horváth Zsófia: – Több ok miatt is nyerni szerettünk volna, egyrészt Bálint Réka hazai búcsúmérkőzése miatt, másrészt mégis csak a bronzéremért játszunk és nem utolsósorban a beteg vezetőedzőnk miatt. Az első félidőben lepattanóban megvert minket a Miskolc, de a másodikban kemények voltunk és 62 ponton tartottuk ellenfelünket. Egy bronzmeccsnek ilyennek kell lenni.

Völgyi Péter: – Két olyan csapat játszott, mely híres a nagy küzdéséről. Többször is sikerült olyan előnyt kiharcolnunk, amire ha rádobunk még egy-két kosarat, eldönthettünk volna a párharcot. Bízom benne, hogy hazai pályán a harmadik mérkőzést megnyerjük és megszerezzük a bronzérmet.

Kép: Jantner Zsolt