Egy konténer, 10 hajó, 16 gyerek, 12 éve. Megspékelve egy álommal, tervekkel, kitartással, kifogyhatatlan lendülettel. Valahogy így kezdődött a Szekszárdi Kajak-Kenu SE létrejötte. Jámbor Attila „Jámbi” és Jámborné  Inger Nikoletta azóta is töretlenül viszi mindennapjainkba a vízi sport lehetőségét. Életük újabb sarokponthoz ért. 

Átadták a Szekszárdi Kajak-Kenu Sportegyesület újonnan elkészült Turisztikai Központját. Köszöntőjében felidézte a múltat a háromszoros világ- és kétszeres Európa-bajnok maratoni kajakos, aki megköszönte támogatóinak, segítőinek azt a bizalmat, ami nélkül nem állhatna most az épület mellett. A 277 millió forintos beruházással fejlődhet a térség verseny és szabadidős vízi sportja. 

„Nyáron már vízre szálltunk”

– mondta Jámbor Attila. Anno januárban alapították az egyesületet, hitük, munkájuk meghozta az első eredményeket. Sőt! Öt év múlva már nemzetközi versenyen vettek részt.  

A Központ egy újabb sarokkő
 

Ahol a versenysport és a szabadidő izgalmas eltöltése ugyan különválik, de jól megfér egymás mellett. Igény pedig mindkettőre van és most már lehetőség is, minőségi formában. 

„Nagy lehetőséget kínálunk csoportoknak, egyéneknek is. Ozorától az árvízkapuig 80 kilométer megtehető, 11 kiszállási lehetőséggel, kiszolgáló épületekkel. Fellendülhet a vízi és a kerékpáros sport.”

Jámborné Inger Nikoletta hozzátette további eszközbeszerzéseket terveznek (pl. túra kenu és kajak, kerékpár, sup, motorcsónak) pályázati lehetőségeket kihasználva. 

„Pilot év az idei!”

A sport nevel, jellemet formál

Fehérvári Tamás, a Tolna Megyei Közgyűlés elnöke beszédében kiemelte, vallja, hogy a sport nevel és alakítja a jellemet. A mai világban pedig rendkívül fontos, hogy milyen értékeket teszünk a gyermek tarisznyájába. 

„Itt találkozott egy pozitív elképzelés, Szekszárd közelsége és a természet adta lehetőség.

A beruházás e célokat is figyelembe véve illett a TOP-os elképzelésekbe. Az önkormányzat további partnerségéről biztosította Jámbor Attiláékat.

Szerencsés, akinek van módja kiszakadni

Fogalmazott Gyurkovics János, Szekszárd alpolgármestere. A 21. század betonútvesztőjében az elvonulás szándéka sokakban megvan, vonzó a natúra békés csendje. 

„A központtal gazdagabb lett a világ.”

Zárta gondolatait az alpolgármester, aki bízik abban, hogy a borturizmus, a víziturizmus nem csupán kiegészíti, hanem hosszú távon erősíti is egymást. Ezzel fellendülhet a térségben időt eltöltő vendégek létszáma. A Sió projekt célja a természetközelségének kiaknázása és megélése.

„Jámbiék" az elsők között voltak

 
Schmidt Gábor, a Magyar Kajak-Kenu Szövetség elnöke jelenlétével is megtisztelte az ünnepséget. 

„Jámbiék a legelején – 10 éve –  megértették, hogy gondolkodásmódot kell váltani. Ők azok, akik nem várják a csodát, hanem tesznek érte. Küzdenek, kitartanak. Ez egy minta projekt mindannyiunk számára!”

Zárszavában kiemelte:  hazánk a világ legeredményesebb országa a kajak-kenu sportágban. 

Több, mint beruházás. Élettér!

Horváth István országgyűlési képviselő felidézte a kezdeteket, az első találkozást. 

„Ahogy az ember az élettel előre megy, szeretne valamit hátra hagyni az utókornak. Nikiben és Attilában van egy olyan szikra, mely gyorsan lángra gyújtotta a szekszárdiak szívét. Azt is mondhatnám a kajak-kenus szikra olimpiai lánggal ég Szekszárdon.”


A beszédek után átvágták a nemzeti színű szalagot, mellyel az ünnepség véget ért. Azonban valami most kezdődik el. Mert Jámbi és Niki szemében ott a tűz, melynek lángja elfújhatatlan. S mely viszi előre őket, ezzel együtt a térség fejlődését, sok kisgyermek álmát, hogy egyszer ő is ott álljon a dobogó legtetején. De megvalósítja a mi álmainkat is, akik még csupán félszegen kacsintgatunk a vízi sportok felé. Hiszen van hol kipróbáljuk, van mivel és van kiktől tanulva.

S akkor itt fordul meg minden. Mert most mi mondunk ezért köszönetet…