7 hónap

A 2023-24 Cyclo-Cross szezon első versenyén Mármarosi Alexa ezüst,  Mármarosi Manuel pedig brozérmes lett.

„Október 10-én Szombaton a budaörsi Kamaraerdőben indult A négy szakaszból álló Cyclo-Cross Challenge versenysorozat, amely egyben megnyitotta a téli terep szezont is. Mivel mindig a következő évre is átnyúlik a versenyek sora és az OB is januárban zajlik a korcsoportok is már a 2024-re érvényesek.

Nálunk ezért már az idei országútiban másodéves U15-ösök most már U17-ben találták magukat, tehát öregből mostantól fiatal U17-esként kellet már indulniuk, így nehezebb dolguk lett a jó eredmény elérésében (Alexa és Simon). Ez fordítva is igaz lett, mert az eddigi fiatalok mostanra hirtelen öregekké váltak korcsoportjukban (Marcell és Manuel)”

– olvasható a Szekszárdi Sportközpont közösségi posztjában. Manuel indult először, a mesterséges akadályokkal teletűzdelt nehéz, technikás, hegyes-völgyes körpályán és az egy hónapja a Kritérium OB-on mutatott harcos jó formájában versenyezve újra bronzérmet szerzett.

„A többi versenyzőnk egy közös mezőnyben rajtolt, ahol már még meredekebb emelkedőkkel nehezített részeket is le kellett küzdeniük az indulóknak. Itt a rajtbeszólítás sorrendjében már szerepe volt az előző évi sorozatban elért eredménynek is és ezért a középmezőny első felében indulhattunk. A technikás pálya nehézségére az is utalt, hogy Simon a bemelegítés közben egyszer, Alexa pedig már a versenyen háromszor is bukott, de folytatni tudták a küzdelmet. Ezek ellenére Alexa ezüstérmet szerzett Simon és Marcell pedig a rajt pozíciójukon sokat javítva értek el korcsoportjukban egy 5. és 10. helyezést.”