Vasárnap már lehet némi eső, szombaton azonban nem várható csapadék. Fázni nem nagyon fogunk, a hajnalok azonban még hűvösek lehetnek.
Szombaton gomolyfelhős, napos idő várható. Ezek a gomolyfelhők időszakosan össze is állhatnak, majd estére nagyrészt kiderül az ég. Csapadék nem valószínű, és az északi szél is csak kevés helyen élénkül meg. A legmagasabb nappali hőmérséklet 15 és 20 fok között várható.
Vasárnap többnyire fátyolfelhős, napos időben lesz részünk, majd a nap második felében nyugat felől megvastagszik a felhőzet, és késő délutántól, estétől helyenként eső, záporeső is kialakulhat. A délies szél megélénkül, főként az Északnyugat-Dunántúlon meg is erősödik. Hajnalban általában 2, 8 fok között alakul a hőmérséklet, de a keleti, északkeleti hidegre hajlamos helyeken gyenge fagy is lehet. Délután 18, 24 fok várható.
Szervezetünk is megérezheti a változást
Szombaton inkább csak a fokozott érzékenyek esetében jelentkezhet fejfájás, vérnyomás-ingadozás, esetleg mellkasi diszkomfort, írja előrejelzésében a Meteoklinika. Gyakori lehet a fokozott fáradékonyság. Érdemes ezt a napot kihasználni szabadtéri programokra, még kedvező a levegőminőség, és nagyon jót tesz az immunrendszerünknek is a sok napsütés és a csendes idő. A következő napokban ugyanis fokozódó terhelésre számíthatunk.
Forrás: Kiderül, Meteoklinika
Illusztráció: Pixabay