Csütörtökön sok napsütésben lesz részünk, csapadék nem várható. A délnyugati szelet élénk, erős lökések kísérhetik. Délután 32 fok körül alakul a hőmérséklet.   

Az UV-sugárzás 11 és 16 óra között nagyon erős lesz, helyenként akár az extrém erős fokozatot is elérheti. 

Pénteken is a napsütésé lesz a főszerep, csak helyenként zavarhatják időnként felhők a napsütést. Az ország legnagyobb részén csapadék nem várható, legfeljebb néhol északnyugaton alakulhat ki egy-egy futó zápor, esetleg zivatar. Élénk, erős lesz a délnyugati szél. Kora reggelre 14 és 21 fok közé hűl a levegő. A legmagasabb hőmérséklet 29 és 36 fok között alakul.

Csütörtökön kánikulában lesz részünk, ami sokak szervezetét megterhelheti.

Vérnyomás-ingadozás, keringési panaszok és rosszullét is jelentkezhet. Nő a sztrók és az infarktus kialakulásának kockázata. Emellett migrén, fáradékonyság, dekoncentráltság továbbra is előfordulhat.

A délnyugati szél sokfelé élénk, a Dunántúlon többfelé erős lesz, ami fejfájást, nyugtalanságot, illetve ingerlékenységet okozhat az érzékenyebbek körében.