Mindkét kötet szerzője Patkó Ágnes, akinek nem ismeretlen városunk, Szekszárd. Sőt! Szekszárdi születésű, ma is szívesen látogat haza.
„18 éves koromig itt éltem. Utána kerültem a tanulmányaim miatt Budapestre”
– kezdte a beszélgetést az író, akinek a Szekszárdi Szüreti Napok idején jelent meg újabb kötete, s mely szép számú érdeklődőt vonzott az író-olvasó találkozóra.
Patkó Ágnes alias Renáta?
Tehetnénk fel a kérdést, vajon egy és ugyanaz az író és a könyv főszereplője. Mert hasonlóság van. Ezt maga Ágnes mondta.
„Igen sokan megkérdezik, de azt gondolom az írók nagy része összelopkodja családja, barátai, ismerősei tulajdonságait és ebből állítja ki a szereplői gárdát. Ezzel én is így vagyok. Van hasonlóság köztem Renátával. De a legviccesebb az a beszélgetés volt, amikor két szekszárdi borász azt találgatta, a könyvben ki az a fiatal borász, akit Andrásnak hívnak.”
Ő például kitalált személy, tette hozzá. A könyvek helyszínei a város valós terei, utcái, hiszen a szerző fiatalkori kedvenc helyszínei között van a Béla tér, a Kilátó, a belváros és szívesen emlékszik vissza a gimnáziumi időszakra is.
A Szekszárdi Vörös már sorozat
Olvashatjuk külön is a két könyvet, hiszen az események önállóan is megállják a helyüket, de a karakterek jellemének fejlődéséhez jó ha az első kötetet lapozzuk fel először.
Szekszárdi vörös 1.
Halálos rozé
Renáta a nyüzsgő Budapestről egy nyugodtabb élet reményében költözik Szekszárdra. Egy szokatlanul meleg, októberi napon veszi birtokba a buja kertben megbúvó új házát, és lelkesen veti bele magát a lakberendezésbe, a kertészkedésbe, illetve a várossal meg a lakóival való ismerkedésbe. A rangos Rozémustrán összebarátkozik a legjobb rozénak járó díjat elnyerő borásszal is, ám amikor másnap reggel pincelátogatásra érkezik hozzá, holtan találja a férfit. A rendőrség szerint egyértelműen baleset történt: a borász óvatlan volt, ezért mustgázmérgezést kapott. Renáta azonban biztos benne, hogy a férfi gyilkosság áldozata lett, ezért maga áll neki kinyomozni, ki lehetett a tettes. (General Press Kiadó)
Szekszárdi vörös 2.
Gyilkos borvidék
Karai Renáta, a fővárosból Szekszárdra költözött szabadúszó fordító új háza csinosítása közben egy rejtélyes iratcsomóra bukkan a falban. A dokumentumok között újságkivágások, kézzel írt jegyzetek és naplórészletek is akadnak, amelyekből egy több évtizedes titok bontakozik ki. A középpontjában a szocialista idők borászati vállalatának, a Borkombinátnak a hirtelen elhunyt szőlészeti vezetője, Stein Pál áll.
Vajon a férfi természetes halállal halt meg? Vagy valaki meggyilkolta? Ha igen, ki lehetett az? A szeretője? Vagy a helyettese, akivel alapvető szőlészeti kérdések miatt gyakran egymásnak ugrottak? (General Press Kiadó)