Hat nap alatt harmadik bajnoki mérkőzését játszotta az ASE NB I/A csoportos férfi kosárlabdacsapata szombaton. Szerdán hazai pályán, szoros végjátékban szenvedtek vereséget Eilingsfeldék a bajnoki címvédő Falcotól, 3-án pedig az Oroszlány ellen ismét győztesen hagyták el a pályát.

Az első etapban tizenhárom ponttal ellépett a paksi csapat.

Parádésan kezdte a második felvonást az ASE, Atkinson, Eilingsfeld és Kovács Ákos révén 10-0-ás rohammal elléptek 19-23-ra, a hazaiak első pontjaikat a harmadik perc közepén szerezték. Az ötödik perc végén egy oroszlányi tripla után 29-38-at mutatott az eredményjelző.

A nagyszünet után Eilingsfeld találatai után 41-53-at mutatott az eredményjelző, de két büntetővel és egy hármassal hat pontra csökkentette hátrányát az OSE. Tartotta tíz pont körüli előnyét az ASE, mindig volt válaszuk a hazai kosarakra.

Felszívta magát a vendéglátó, már a negyedik negyed elején agresszíven letámadtak, a megszokott 10-12 pontos előnyből 6-8 körüli lett. Pillanatok alatt lefogyott a biztosnak tűnő előny, két triplával öt pontra feljöttek a piros-feketék. Kovács Ákos triplája és Eilingsfeld 2+1-e után újra elléptek a piros-kékek, de egy hazai időkérés után ismét ott lihegtek az ASE nyomában egy távoli találattal.

MVM-OSE Lions – Atomerőmű SE 90-95 (19-23, 20-26, 28-23, 23-23). Atomerőmű SE: Frank 7/6, Gulyás NJ., Pajor 5/3, Taiwo 5, Kovács Ákos 12/6, Eilingsfeld 26/3,Grubor 15/9, Edwin 12/3, Atkinson Jr. 13, Buckingham NJ., Karosi -.