Az elmúlt hétvégén 2 könnyű sérüléssel járó és 6 anyagi káros baleset történt Tolna vármegye útjain.

  • December 6-án a délutáni órákban a 63-as számú főúton Nagydorog térségében lakott területen kívül közlekedett egy autós, amikor balra kanyarodása során nem adott elsőbbséget a vele szemben Nagydorog felől Szekszárd irányába egyenesen haladó kocsinak. A balesetben a vétlen jármű vezetője és utasa könnyebben megsérültek.  
Vasárnap délelőtt Bölcske külterületén az erdőben motorozott egy 46 éves férfi, amikor egy kitörött fa kikerülése közben motorjával elesett és könnyű sérülést szenvedett.

Vaddal ütközés két esetben történt

Az egyik baleset december 5-én az M6-os autópálya Budapest felé vezető oldalán, Szedres közelében történt. Egy autós észlelte, hogy szemből egy róka fut az úton, az ütközés elkerülése érdekében a kocsit balra, majd jobbra kormányozta, mely során a jármű oldalára borult. A balesetben személyi sérülés nem történt.

Szintén pénteken, késő este egy férfi teherautóval közlekedett Szekszárd felől Gemenc irányába, amikor őzek szaladtak ki a jármű elé. A sofőr a furgont elkormányozta az ütközés elkerülése végett és az útról letérve a bokrok közé hajtott. Személyi sérülés szerencsére ez esetben sem történt.

A hétvégén három ittas sofőrrel intézkedtek az egyenruhások. A mért értékek alapján kettőjük ellen közigazgatási, míg a harmadik ellen büntetőeljárás indult.

Egy igazoltatott sofőrt engedély nélküli vezetés miatt jelentettek fel.

Továbbra is kérjük, hogy a közlekedési szabályokat tartsák be! Csak vezetésre alkalmas állapotban üljenek a volán mögé és mindig az út-, a forgalmi, az időjárási és látási viszonyoknak megfelelő sebességgel közlekedjenek!

…hogy mindenki hazaérjen!