Hamarosan játszva tanulhatják a matematikát az általános iskolások. A Pécsi Tudományegyetem, Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar és a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal együttműködve ugyanis létrehozott két társasjátékot, amivel akár már egészen piciként megismerhetjük a matek rejtelmeit.
Ötven iskola kap játékot szeptembertől
Prof. Dr. Szécsi Gábor a PTE KPVK dékánja, Dr. Klein Sándor, a kar emeritus professzora és Prof. Dr. Nemeskéri Zsolt a kar intézetigazgatója tegnap egy sajtótájékoztató keretein belül mutatták be a két játékot, amelyeknek kitalálója a Szekszárdhoz szorosan kötődő Dienes Zoltán matematikus. A program részeként, térítésmentesen ötven iskolába összesen ezer darab, az oktatást kiegészítő társasjátékot juttattnak el.
Már díjat is nyert
A Kar által készített társasjátékok tervezésekor elsődlegesen az volt a céljuk, hogy egy olyan társasjátékot tervezzenek, amely élményszerűen és játékos formában tudja fejleszteni a gyermekek matematikai és logikai készségeit. A PTE KPVK évek óta foglalkozik a szekszárdi származású Dienes Zoltánnak, a játékos matematikatanítás világhírű tudósának szakmai örökségével. Dr. Klein Sándor, elmondta, Dienes módszerét felhasználva olyan társasjátékokat készítenek a karon, amelyekkel játék közben sajátíthatják el a gyerekek a matematika, logika alapjait. Prof. Dr. Nemeskéri Zsolt kiemelte, hogy az első két elkészült társasjáték 2022-ben elnyerte a Pécsi Tudományegyetem innovációs díját is, valamint a projekt tapasztalatait felhasználva a módszert szeretnék kiterjeszteni a környezeti nevelés gyakorlatára is.