Figyelem! A tartós szárazság miatt fokozott a faágak letörésének veszélye. Az elmúlt napokban egyre több lakossági bejelentés érkezett a város különböző pontjairól letört, lehullott faágakról.
"A hosszan tartó szárazság és a rendkívüli hőség jelentősen megterheli a fákat. A kiszáradt vagy legyengült ágak akár szélcsendben is letörhetnek, egy erősebb széllökés vagy zivatar pedig tovább növeli ennek kockázatát"
– hívja fel rá a figyelmet közösségi oldalán Szekszárd.
Kérik a gépjármű-tulajdonosokat, hogy lehetőség szerint ne parkoljanak nagy lombkoronájú vagy szemmel láthatóan sérült fák alá, ezzel is csökkentve az esetleges károk esélyét.
.jpg)
A város folyamatosan figyelemmel kíséri a közterületi fák állapotát, és a veszélyes ágak eltávolítását ütemezetten végzi. Amennyiben letört, veszélyesen lógó vagy balesetveszélyes faágat észlelnek, kérjük, jelezzék azt az önkormányzatnak a
veszelyesfa@szekszard.hu e-mail címen.





