Cikkünk frissítése óta eltelt 3 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Szeptember harmadikán három tűzesethez és három műszaki mentéshez vonultak vármegyénk tűzoltói. Egy szuterénben kigyulladt villanybojler mellett két szabadtéri tűzesethez, egy sínpáron fekvő letört faághoz és két közlekedési balesethez riasztották a beavatkozó tűzoltóegységeket.
Villanybojler és berendezési tárgyak égtek kedd délelőtt Decsen, egy Széchenyi utcai családi ház szuterénjében. Az eseményhez a szekszárdi hivatásos tűzoltók vonultak, akik két vízsugárral oltották el a keletkezett tüzet.

Mintegy három hektáron égett az erdő aljnövényzete

A Baranya vármegyei Mágocs külterületén. A napraforgótáblát is veszélyeztető tűzesethez a dombóvári, bonyhádi és sásdi hivatásos tűzoltók vonultak, akik három vízsugár és kéziszerszámok segítségével oltották el a lángokat.


Öt hektárnyi területen égett az erdő aljnövényzete kedden délután Kalaznó külterületén. A szabadtéri tűzesethez a szekszárdi, bonyhádi, paksi és sásdi hivatásos tűzoltókat riasztották, akik a nehezen megközelíthető terepen puttonyfecskendők és kéziszerszámok segítségével fékezték meg a lángokat.

Idén eddig 129 alkalommal vonultak a tűzoltók szabadtéri tüzekhez, amelyeknél több, mint 87 hektárnyi terület égett le. 264 készenléti járműre volt szükség a tüzek megfékezéséhez.

Július 11-e óta az egész országban tűzgyújtási tilalom van érvényben. A tilalom az erdőkre és azok kétszáz méteres körzetére vonatkozik. Mivel a hőségben kiszárad a növényzet, a legkisebb szikra vagy hőforrás is képes nagy tüzet okozni a szabadban, ezért tűzvédelmi szempontból sehol nem tanácsos ilyenkor tüzet gyújtani. A szabadtéri tüzek gyakori kiváltó oka az eldobott, még parázsló cigarettacsikk. A tüzek megelőzése és a természet védelme érdekében a csikkeket gyűjtsük össze.

(Fotó: Dombóvári és Szekszárdi Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság)