A ZVVZ USK Praha minden negyedet megnyerve harminckilenc pontos sikert ért el Szekszárdon, így az Euroligában nyolc forduló után három győzelemmel és öt vereséggel állunk. Csapatunkból ezúttal is Victoria Vivians lett a legeredményesebb 18 ponttal és 6 lepattanóval.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT ALAPSZAKASZ, 8. FORDULÓ

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – ZVVZ USK PRAHA 56-95 (13-18, 13-32, 16-21, 14-24)
Szekszárd, 1000 néző. Vezette: Prpa (szerb), Vujicic (montenegrói), Mikulic (horvát).
SZEKSZÁRD: Studer 12/6, Miklós 4, VIVIANS 18, GOREE 8, Hebard 8. Csere: Krnjics 6, Bálint, Szücs. Edző: Djokics Zseljko.
PRÁGA: Oblak 3/3, Conde 7, Vukosavljevic 11/3, THOMAS 20, JONES 19. Csere: Vyoralova 13/9, FÁGBÉNLÉ 13, Vorácková 7/3, Sklenárová 2. Edző: Natalia Hejková.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 7-4. 6. p.: 13-9. 9. p.: 13-18. 12. p.: 15-25. 16. p.: 15-39. 19. p.: 26-48. 22. p.: 33-50. 25. p.: 35-63. 28. p.: 37-69. 30. p.: 42-71. 34. p.: 46-76. 38. p.: 52-89.

Kipontozódott: –

MESTERMÉRLEG

Djokics Zseljko: – Kiválóan váltanak védekezésből támadásba a prágaiak, erre próbáltunk készülni a magunk módján, illetve el akartuk kerülni a második esélyből történő pontokat. Ezek leginkább a második negyedben nem sikerültek, ekkor ellenfelünk átfutott rajtunk. Egy ilyen csapat ellen nem szégyen kikapni, az elmúlt évek legerősebb Prágája a mostani, de a nagy különbséghez az is hozzátartozik, hogy katasztrofálisan védekeztünk a kettő-kettő ellen.
Natalia Hejková: – Örülök csapatom játékának, a huszonnyolc gólpassz magáért beszél. A hazai találkozó után nehezebb mérkőzésre számítottam, pozitívum továbbá, hogy a fiataloknak is játéklehetőséget tudtam biztosítani.