A Paksi Járási Ügyészség járművezetés az eltiltás hatálya alatt vétsége miatt emelt vádat egy 45 éves férfi ellen, aki járművezetői engedéllyel soha nem rendelkezett. A vádirat szerint a vádlottat egy korábbi ügyben az illetékes járásbíróság engedély
nélküli vezetés szabálysértése miatt pénzbírsággal sújtotta, valamint nyolc hónap időtartamra eltiltotta a közúti járművek vezetésétől. A végzés 2025. március 4-én emelkedett jogerőre.

A vádlottnak az eltiltás tényéről és annak idejéről is tudomása volt.

Ennek ellenére néhány nappal az eltiltás letelte előtt, de még annak tartama alatt, az egyik Tolna vármegyei település lakott területén a tulajdonát képező kistraktort vezetve közlekedett.

A traktorhoz utánfutót is kapcsolt, amelyen szabálytalanul szállította a sógorát, annak érdekében, hogy a község határában lévő lucernát elszállítsák. A történteket egy utcai térfigyelő kamera is rögzítette. A vádlott cselekményével megszegte a KRESZ azon rendelkezését, amely szerint járművet az vezethet, aki a jármű vezetésére jogszabályban meghatározott érvényes engedéllyel, vagy az engedély nyilvántartásba bejegyzett érvényes járművezetési jogosultsággal rendelkezik, és a járművezetéstől nincs eltiltva.
A járási ügyészség a vádlottal szemben tárgyalás mellőzésével, büntetővégzésben pénzbüntetés kiszabását és a közúti járművek vezetésétől határozott időre eltiltását szorgalmazza a Paksi Járásbíróságnál.

(fotó: illusztráció, pexels)