Cikkünk frissítése óta eltelt 2 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A héten tíz vármegye száznyolcvan településén és hat budapesti kerületben folytatódik a szúnyoggyérítés, összesen negyvenezer hektáron.

A Dráva mentén, Komárom, Dunaújváros, Szekszárd és a Csepel-sziget térségében, Budapest Duna menti kerületeiben, a Velencei-tónál, valamint Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye több településén kerül sor a kifejlett szúnyogok elleni védekezésre.

A Szigetközben néhány helyen az elmúlt héten a szeles időjárás miatt elmaradt kezeléseket pótolják a szakemberek.

Vármegyénkben 20 településen védekeznek

Összesen 5650 hektáron.

Július 30-án, kedden Bölcske, Madocsa, Paks; július 31-én, szerdán Dunaföldvár, Bogyiszló, Decs, Dunaszentgyörgy, Gerjen, Fadd, Őcsény, Sárpilis, Tolna, Gyönk, Koppányszántó, Nagykónyi, Regöly, Simontornya, Tamási, Varsád; augusztus 1-jén, csütörtökön pedig Szekszárd településen végeznek majd földi kémiai gyérítést.

Mostanra sikerült csökkenteni a szúnyogártalom mértékét, ami a folyók áradását követően a Dunántúlon volt a legjelentősebb. A katasztrófavédelem koordinálásával folyamatosan dolgoznak a szakemberek a helyzet javításán, az árterületeken biológiai lárvagyérítést, míg a lakott településrészeken a kifejlett szúnyogok elleni kémiai kezeléseket alkalmazva.

Napnyugta után, az esti és éjszakai órákban lehet a gyérítést végző járművekkel találkozni

A szúnyoggyérítéshez használt készítmény az alacsony dózisnak köszönhetően emberekre, háziállatokra nem jelent veszélyt.

Az elmúlt években hazánkban is megtelepedett inváziós szúnyogfajok kifejezetten emberközeli életmódot folytatnak. Ezért is fontos, hogy a ház körül ne tegyük lehetővé a szúnyoglárvák fejlődését. A szabadban, fedetlenül tárolt vízgyűjtő edényeket fedjük le, az állatok ivóvizét cseréljük rendszeresen, a csatornákat, árkokat tisztítsuk ki.

(fotó: pixabay)