Magyarország csatlakozott az energiatárolás európai bővítését célzó megállapodáshoz – közölte a gazdasági és energetikai miniszter. Kapitány István tájékoztatott, hogy 22 tagállam vállalta, hogy 45 gigawatt tárolói kapacitást hoz létre 2028-ig, ehhez hazánk 700 megawatt-os új kapacitás kiépítésével járul hozzá. A tárcavezető hangsúlyozta, hogy a megállapodás erősíti az ellátásbiztonságot, megkönnyíti a megújuló energia hasznosítását, és hozzájárulhat az energiaárak csökkentéséhez.
NEKED AJÁNLJUK
Budapesti fagylaltozó készítette el az év legjobb fagyiját
Kihirdették az Év Fagylaltja verseny győzteseit: az idei abszolút győztes egy budapesti kézműves fagylaltozó gyümölcsös különlegessége lett, de a mentes és az új tematikus...





