Vasárnap vették át az oklevelet a legszebb nevű települések polgármesterei a szentendrei Skanzenben. A március végén zárult internetes szavazáson a negyven legszebb magyar településnevet keresték. A közönségszavazáson több mint 3,3 millió voks érkezett, a legtöbbet, csaknem 350 ezret Újszentmargita kapta. A második helyen Oltárc, a harmadikon pedig Boldog végzett. Szintén a szabadtéri múzeumban lesz A Legszebb településneveink című könyv bemutatója. A kötetben 40-40 haiku olvasható Fellinger Károly és Halmai Tamás költő tollából. A legszebb településnevek listája az e-nyelv.hu oldalon olvasható.
Cikkünk frissítése óta eltelt 3 hét, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Olivia Rodrigo új albuma egy kapcsolat érzelmi időkapszulája lett
Az énekesnő harmadik nagylemeze a szerelem és a szomorúság különös kettősségét örökíti meg egyetlen történetben. Rodrigo nagyobb művészi kontrollal és mély őszinteséggel tér vissza, bemutatva...






