Újabb energiatároló fejlesztés indul Magyarországon: az Oroszlányi Erőmű területén épül akkumulátoros telep. A rendszer a magyar villamosenergia-hálózat kiegyensúlyozását segíti majd, és csúcsidőszakban áramot is visszatáplálhat a hálózatba. Teljes feltöltéssel három órán át képes egy közepes méretű város energiaigényét kielégíteni. A 12 és fél milliárd forintos fejlesztés várhatóan jövő nyárra készül el.
Cikkünk frissítése óta eltelt 1 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Figyelem! Orsós Lászlót keresik a rendőrök
A Dombóvári Rendőrkapitányságon eljárást folytatnak fk. Orsós László eltűnése kapcsán. A 16 éves fiú, aki a kapospulai lakásotthon lakója, 2026. május 7-én engedély nélkül távozott...






