Húsvétvasárnap sok napsütésre számíthatunk a térségben, az időnként megjelenő fátyol-, illetve gomolyfelhőkből említésre méltó csapadék sehol sem várható. Napközben sokfelé megélénkül a nyugatias szél.
Reggel 7, délután pedig 24 fok körül alakul a hőmérséklet.
Hétfő reggelre egy hidegfront miatt erősen megnövekszik a felhőzet, és a nap első felében helyenként az ország északi felén és keleten kisebb eső, futó zápor is kialakulhat. Délután változóan napos-felhős időben lesz részünk, és csak elszórtan délnyugaton alakulhat ki futó zápor, esetleg zivatar. A nyugatira, északnyugatira forduló szelet élénk, erős, egyes tájainkon viharos széllökések kísérhetik. Többfelé lesz enyhe a reggel, a minimumok 5 és 14 fok között alakulnak, napközben pedig 17 és 23 fok közötti csúcsértékeket mérhetünk.
Fejfájás, migrén, vérnyomásproblémák és keringési panaszok egyaránt jeletkezhetnek. Ugyanakkor dekoncentráltság, tompaság és bágyadtság is előfordulhat. A szelesebb tájakon élők körében tovább fokozódhatnak a fejfájásos panaszok, valamint ingerlékenység, nyugtalanság is jelentkezhet.
A napos idő jó hatással lesz hangulatunkra, közérzetünkre.






