Kezdőlap HAZÁNK Hazánk - Sport

Történelmi sikert értek el kéziseink

Történelmi sikert ért el a magyar férfi kézilabda válogatott a Németországban zajló kontinenstornán.

Szlovénia 23-22-es legyőzésével Lékaiék az 5. helyen végeztek.

A franciáktól elszenvedett középdöntős vereség után eldőlt, hogy csapatunk nem jut elődöntőbe, így a másik csoport harmadik helyezettjével, a szlovén válogatottal kellett megmérkőznünk. Chema Rodriguez együttese a félidei 13-12-es szlovén vezetés ellenére úgy fordított, hogy a mérkőzésen 5 hétméterest is elhibázott. A második félidőben inkább a szlovének vezettek, de Bartucz László védéseinek és végül Bóka Bendegúz higgadt hétmétereseinek köszönhetően mi örülhettünk.

A válogatott legeredményesebb játékosai Bánhidi Bence és a valószínűleg utolsó EB meccsét játszó Lékai Máté voltak 5-5 góllal. A magyar férfi kézilabda válogatott még soha nem végzett ilyen előkelő helyen az Európa-bajnokságok történetében.

Fiainkért legközelebb az Olimpiai selejtezőkön izgulhatunk.