Kiss Péter Pál a KL1-es – azaz a legkomolyabban sérülteket felsorakoztató – kategória győzelemre esélyes magyar indulója egy bójasorral előzte meg a második helyezett Silvát.

A 2019-ben világbajnokságot nyert, kétszeres Európa-bajnok kajakozó már a csütörtöki előfutamban is nagyon meggyőzően evezett. Saját futamát két bójasor különbséggel nyerte és aa legjobb időt lapátolta. A pénteki döntőben a Sea Forest Kajak-Kenu Pályán, a brazil Carlos Luis Cardoso da Silva és a francia Rémy Boulle volt a legnagyobb ellenfele.

A BHSE 18 éves kajakosa, a nemzetközi szövetség összesítése alapján a sportág legfiatalabb paralimpiai bajnoka – aki nyolcéves korában a Guillain Barré-szindróma miatt deréktól lefelé lebénult, a magyar küldöttség tizennegyedik érmét – a hetedik aranyat – szerezte.