Idén május 20. és 22. között rendezték meg a Maraton Magyar Bajnokságot Győrben, ahol81 egyesület, közel 2000 versenyzője mérte össze erejét.

6 különböző távra lehetett nevezni

A sportolók 5, 10, 15, 22, 26 és 30 kilométeres távokon mérkőztek meg egymással. A Szekszárdi Kajak-Kenu Se 8. helyen végzett a pontversenyben, az egyesületet csak tradicionális, nagy egyesületek tudták megelőzni, akik rendelkeznek kenu és masters szakággal.

A verseny első napján Horváth Tamás és Turgonyi Olivér az ifik mezőnyében K2 22 kilométeren megszerezték az első helyet, ami azt jelenti, hogy kijutottak a júliusban tartandó maraton Európa Bajnokságra, amit a dániai Silkeborgban rendeznek meg.

A további napokon még 3 aranyérmet szereztek a Szekszárdi KKSE versenyzői, Acélos Hanna taktikus versenyzéssel védte meg harmadszorra címét és a dobogó legfelső fokára állhatott. Ugyanezt lehet elmondani Jámbor Lottiról, aki U13-as korosztályban már harmadszorra tudott Magyar Bajnok lenni. Nagy meglepetésként lapátolta be magát 1. helyre, hatalmas előnnyel Mészáros Bere és Sáfrány Botond párosa a legkisebbek 5 kilométeres viadalán.