Cikkünk frissítése óta eltelt 2 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Melyre október 1-én, kedden 15 órától kerül sor Szekszárd több – Béla király tér, Művészetek Háza – helyszínén.

Részletes program:

  • 15:00 Béla király tér

Ifjúsági Fúvószenekar Szekszárd
Művészeti vezető: Kolozsvári Gábor

  • 16:45 Béla király tér

„A zene, ami összeköt” – közös éneklés a Béla király téren a szekszárdi általános iskolák közreműködésével. Az esemény ötletgazdája, szervezője: Siklósi Krisztián zenepedagógus

  • 17:15 Béla király tér

Tücsök Zenés Színpad szólistái
Művészeti vezető: Béresné Kollár Éva

  • 18:00 Művészetek Háza

40 év – Együtt a zenében – a Budapesti Hegedű-Hárfa Duó, Földesi Lajos és Kocsis Andrea hangszerbemutatóval egybekötött jubileumi hangversenye a Zene Világnapján

Köszöntőt mond: Berlinger Attila, Szekszárd Megyei Jogú Város polgármestere
Műsorközlő: Gödrei Zoltán

A programokon való részvétel díjtalan.

A 40 év – Együtt a zenében – a Budapesti Hegedű-Hárfa Duó jubileumi hangversenye regisztrációhoz kötött. Regisztrációs jegyek a Babits Mihály Kulturális Központ jegypénztárában, valamint a szekszárdi Tourinform Irodában (Garay tér 17.) válthatók.

A Zene Világnapjáról

A zene világnapján a zeneművészet legnagyobb alakjaira emlékezünk. Az UNESCO Yehudi Menuhin kezdeményezésére nyilvánította október 1-jét a zene világnapjává. Mindez 1975-ben történt, azóta a világ minden pontján ezen a napon különös figyelmet szentelnek annak a csodának, amit zenének hívnak. A hegedűművész szerint meg kell becsülnünk a csöndet, az ezerarcú muzsikát megismernünk azért fontos, mert közelebb hozza egymáshoz az embereket és a kultúrákat.

„Most, a Zene világnapján akár aktív művelői, akár passzív élvezői vagyunk ennek az isteni adománynak, gondoljunk azokra, akik énekelnek, muzsikálnak, tanítanak belső igényességük által, természetes emberi vággyal. Gondoljunk rájuk szeretettel, mert segítenek minket, célt adnak, rendre és türelemre tanítanak. Megteremtik bennünk – ha hagyjuk – a Kodály megálmodta „nagy Harmóniát”, amikor majd igazán azt mondhatjuk: Örvendjen az egész világ!” (Yehudi Menuhin)

(fotó: pixabay)