Hatalmasat küzdve sokáig tartottuk magunkat a SERCO UNI Győr elleni hazai bajnokin, melyet a hajrát jobban bíró kisalföldiek végül 75-83-ra megnyertek. A rájátszás első körében kedden Pécsett, pénteken pedig Szekszárdon mérkőzünk az NKA Universitas PEAC-cal.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT ALAPSZAKASZ, 22. FORDULÓ
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – SERCO UNI GYŐR 75-83 (25-29, 22-14, 13-16, 15-24)

Szekszárd, 1100 néző. Vezette: Tóth, Goda, Farkas.
SZEKSZÁRD: STUDER 8/3, Dudásová 11/3, Miklós 13/3, Bálint, GOREE 21. Csere: KRNJICS 14, Mányoky, Wallace 8, Boros. Edző: Djokics Zseljko.

GYŐR: ELLENBERG 18/6, DOMBAI 15/9, DUBEI 11/3, Török 5/3, Williams 6. Csere: Ruff-Nagy 14/9, Bach 9/3, Oroszová 2, Varga 3, Weninger. Edző: Cziczás László

Az eredmény alakulása. 3. perc: 11-7. 6. p.: 15-15. 9. p.: 20-27. 13. p.: 32-34. 17. p.: 36-43. 19. p.: 47-43. 23. p.: 53-49. 27. p.: 59-51. 30. p.: 60-59. 34. p.: 64-68. 38. p.: 68-73.
Kipontozódott: Studer (39. p.).

MESTERMÉRLEG

Djokics Zseljko: – Élesebb és agresszívebb volt a Győr, jobban reagált a “halott” labdákra és a támadólepattanókra. Szeretném, ha a csapatom megértené, hogy utóbbi nem tapasztalat, hanem akarat kérdése. Sok volt az eladott labdánk olyan pillanatokban, amikor uraltuk a mérkőzést, ezt a nyomás számlájára lehet írni.
Cziczás László: – Minden tudásunkra szükségünk volt a sikerhez. Az első félidőben kellő zavart okozott a Szekszárd, komoly teljesítmény kellett ahhoz, hogy felálljunk a 0-11-es szériából. A második félidőben mindenki beleadott apait-anyait.

Kép: kscszekszard.hu