Cikkünk frissítése óta eltelt 9 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Összesen 30 pedagógust neveztek ki. Közöttük található vármegyén pedagógusa is. A Jobb Veled a Világ Alapítvány 10 éve indította útjára a pozitív pszichológia alapjaira épített érzelmi intelligencia fejlesztő Boldogságóra Programját. Mára közel 1500 óvodában és iskolában a mindennapok fontos részévé vált a módszer. 

Több mint 7000 pedagógus vesz részt rajta, közülük választottak ki országosan 30-at, akik nemcsak mindennapi munkájuk során képviselik ezt az egyedülálló élménypedagógia módszert, hanem például szakmai napok szervezésében és műhelymunkákban vesznek részt, a helyi közösséget megszólító programokat szerveznek a Boldogságóra Program témakörei mentén. 

Tolna vármegyéből dr. Bíró Violetta, a szekszárdi Tolna Megyei Gyermekvédelmi Központ 4. számú Hőgyészi Gyermekotthona, Hőgyész és Szekszárdi Babits Mihály Általános Iskola oktatója is nagykövetté vált.

A program a lelki jóléttel foglalkozik

Elsősorban. A szülők bevonására is lehetőséget nyújt. Jó kiegészítője lehet az óvodai vagy iskolai munkának, hiszen segítségével lehetőség nyílik arra, hogy a hagyományos tudásmegosztást és az életben szükséges személyes és szociális kompetenciák fejlesztését összhangba hozzák.
Korábban több ismert, közéleti személy is nagykövetté vált, például Tenki Réka színművész. 

dr. Bíró Violetta így vall magáról, a hivatásáról

A szekszárdi Tolna Megyei Gyermekvédelmi Központ 4. számú Hőgyészi Gyermekotthona, Hőgyész és Szekszárdi Babits Mihály Általános Iskola oktatója: „Már a felsőoktatási tanulmányaim alatt kíváncsi voltam arra, milyen módszerekkel lehet a gyermekekben rejlő lehetőségeket osztályszinten a legjobban kihozni. Professzor dr. Bagdy Emőke mentorálta TDK dolgozatom volt az első lépésem évtizedekkel ezelőtt ezen az úton. A Boldogságóra Programot megismerve a Szekszárdi Babits Mihály Általános iskola első osztályosainak beilleszkedését, az ötödik osztályos tanulóinak átmenetét segítem a rendszeres óráimmal. A Tolna Vármegyei Gyermekvédelmi Központ Rózsakert Gyermekotthonában többnyire kiscsoportos, máskor rendhagyó élményfókuszú, kreatív boldogságóra foglalkozásaimmal a kollégákkal közösen összefogva segítjük, tereljük a serdülőkorú leánygyermekeket. A Pécsi Tudományegyetem oktatójaként a leendő pedagógusoknak rendszeresen beszélek óráimon a programról, valamint szívesen tartok előadásokat e témában akár külföldön is, mely során az elmélethez kapcsolódó megvalósítás összhangjára törekszem."