A PTE KPVK és a „Forgass a Földért!” Alapítvány nemzetközi filmes versenye. Erről tartottak díjátadással egybekötött sajtótájékoztatót a PTE KPVK szekszárdi campusán április 25-én. A sajtótájékoztató résztvevői Prof. Dr. Szécsi Gábor a KPVK dékánja, valamint Kindl Gábor producer, a „Forgass a Földért” alapítvány kuratóriumi elnöke voltak, akik a tájékoztatót követően okleveleket adtak át a kiemelkedő teljesítményt nyújtó fiatal alkotóknak és a program megvalósításában közreműködő szakmai partnereknek.
A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy a globális filmverseny az elmúlt két évben rendkívüli eredményeket ért el hidat építve a művészet és a környezettudatos gondolkodás között. A program keretében a világ minden tájáról érkező tehetséges alkotók mobiltelefonjaikkal készítették el filmjeiket, amelyek kiemelkedő kreativitásról és képi történetekbe ágyazott, erőteljes üzenetekről tanúskodtak. A verseny a művészet erejével buzdít cselekvésre és egy fenntarthatóbb jövő felé vezető a környezettudatos gondolkodás fontosságát hangsúlyozva.
A történetek között többnyire olyan alkotásokat találunk, amelyek a víz értékéről, az emberi hatások következményeiről, valamint a természet és az ember kapcsolatáról szólnak.
A szervezők döntésének megfelelően a verseny 10 kiemelt filmjét bemutatják a 2025. május 19-én Cannes-ban megrendezésre kerülő Cell Phone Cinema Showcase elnevezésű programon.
Ezek az alkotások nemcsak a filmkészítés innovációját hirdetik, hanem a mesterséges intelligencia szerepét is kiemelik a modern videókészítésben. A mobiltelefonok és az AI technológiák együttesen új perspektívákat teremtenek, lehetőséget biztosítva arra, hogy mindenki kreatív eszközök révén mesélje el történetét.
A Cannes-ban bemutatásra kerülő filmek listája:
• Vízsirató/Water Weeping – Szegfű Noel, Szlovákia
• Amikor késő/When It’s Too Late – Léderer Enikő, Németország
• Falatról falatra – Mikesz-Thage Production, Magyarország
• Birrarung – MAX, Ausztrália
• Örökség – Patill (Kinik Berill Elizabet, Wehovszky Patrik Márk), Magyarország
• Dried Out – Sanay Bennur, India
• Egy vízcsepp is elég/– Pátzay Anna, Magyarország
• GrandmAI – Bedő Sándor, Magyarország
• Dry Horizon – Csiba Dávid, Szlovákia
• Unearth the Earth – Nikita Gupta, USA
Több évtizedes tapasztalatával és szakértelmével nemcsak biztosítja a program szakmai színvonalát, hanem aktívan hozzájárul a Shoot4Earth nemzetközi sikeréhez. Bardosh professzor elkötelezett híve a fenntarthatóság eszméjének, és a művészet erejét használja fel arra, hogy globálisan hívja fel a figyelmet a környezettudatos gondolkodás fontosságára.
További információk a Shoot4Earth hivatalos weboldalán olvashatók:
www.shoot4earth.org