Bár a hazai pályán játszó Ludovika Csata a mérkőzés nagy részében vezetett, az utolsó negyedben ledolgozta hátrányát a KSC, és végül öt pontos győzelmet arattak a szekszárdiak. A csapat legjobbja Ruthy Hebard lett 29 perc alatt szerzett 29 pontjával és 6 lepattanójával.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT ALAPSZAKASZ, 17. FORDULÓ
LUDOVIKA CSATA – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 70-75 (22-10, 18-18, 14-19, 16-28) Ludovika Aréna, 400 néző. Vezette: Mészáros, Lengyel, Rózsavölgyi.

CSATA: HORVÁTH 14/3, Czank 12/6, Gábor 1, Barnai 7, Fuehring 14/9. Csere: SZABÓ 16/12, Kastl, JÁHNI 6, Boros. Edző: Tursics Krisztián.
SZEKSZÁRD: Studer 7, Holcz 1, Mányoky, GOREE 15, HEBARD 29. Csere: MIKLÓS 10/6, WALLACE 9/3, Bálint, Krnjics 4. Edző: Djokics Zseljko.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 3-8. 7. p.: 11-8. 9. p.: 19-10. 13. p.: 23-16. 16. p.: 31-21. 19. p.: 40-26. 23. p.: 44-34. 28. p.: 51-41. 33. p.: 60-56. 37. p.: 65-70. 39. p.: 70-72.
Kipontozódott: Holcz (18. p.).

MESTERMÉRLEG

Tursics Krisztián: – Három dolog volt, amit elemeztünk az előző meccshez képest. A lepattanózás, az eladott labdák száma és a váltásokat védekezésben. Ebből kettőt sikerült megvalósítanunk, az eladott labdáink számát viszont nem tudtuk csökkenteni. Huszonkét eladott labdánk volt, többségük a második félidőben, amikor már fáradtunk, könnyű labdákat engedtünk az ellenfélnek.

Djokics Zseljko: – Jól kezdtük a meccset, de nem játszottunk jól. A Csata nagy energiákat mozgósított, taktikusan, jól játszott, meg is mutatkozott a tizenkét pontos előnyében. Az első félidőben nem használtuk ki magas embereink fizikális fölényét, de szünet után más felfogásban jöttünk ki, centereink domináltak a festéken belül, külső embereink pedig jól védekeztek. Végre sikerült csapatként játszani, mutatja ezt a huszonegy gólpasszunk is. Megmutattuk a szekszárdi karaktert. Nehéz győzelem volt, hiszen tudtuk, hogy a Csata jól dobja a triplákat, ahogy most is.