Victoria Vivians (19 pont, 4 lepattanó, 4 gólpassz), Studer Ágnes (11 pont, 12 gólpassz, 3 labdaszerzés) és Goree Cyesha (22 pont) vezérletével tartalékos összeállításban is harminchárom pontos hazai győzelmet aratott a KSC a Vasas Akadémia ellen. A csapatban újra pályára lépett a súlyos sérülésből visszatérő Krnjics Szara.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT ALAPSZAKASZ, 14. FORDULÓ

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – VASAS AKADÉMIA 86-53 (23-12, 15-17, 28-10, 20-14)

Szekszárd, 1000 néző. Vezette: Ádám, Varga-Záray, Rózsavölgyi.

SZEKSZÁRD: STUDER 11/6, Miklós 9/6, VIVIANS 19/6, GOREE 22/3, HEBARD 11. Csere: Krnjics 4, Bálint 3/3, Holcz 7/3, Horváth, Szücs. Edző: Djokics Zseljko.

VASAS: SZMAILBEGOVICS 17/6, Tóth 9, MADÁR E. 8, Budácsik 1, Nunn 3. Csere: Madár K., Salamon 7/3, Van Rijs L. 6, Van Rijs D., Kádár 2. Edző: Milos Pavlovics.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 8-4. 8. p.: 21-9. 12. p.: 27-14. 15. p.: 27-21. 17. p.: 29-25. 21. p.: 40-29. 24. p.: 50-33. 28. p.: 60-35. 30. p.: 66-39. 34. p.: 73-46. 38. p.: 80-51.

Kipontozódott: –

MESTERMÉRLEG

Djokics Zseljko: – Örülök, hogy nyertünk a két ünnep között, és általánosságban véve elégedett is vagyok a mai mérkőzéssel. Különösen a páratlan negyedekben, az elsőben és a harmadikban nyújtottunk jó teljesítményt, amikor kiválóan védekeztünk. Nagyon örülök Krnjics Szara és Bálint Réka hosszú sérülés utáni visszatérésének. Óvatosnak kellett lennünk a rotációban, hogy őket se terheljük túl, ugyanakkor ne feledjük, három kulcsemberünket is nélkülöznünk kellett ma, de jól megoldottuk ezt a feladatot, így egy remek hangulatú meccsel kívánhattunk boldog új évet fantasztikus drukkereinknek.

Milos Pavlovics: – Nem akarok kifogásokat keresni, de egész héten irányítónk és több kulcsjátékosunk nélkül edzettünk, sokan hiányoztak a csapatunkból, ami nehéz helyzet elé állított bennünket, s ez meg is látszott a mérkőzésen. A legnagyobb gondunk a harmadik negyedben volt, ott kicsit össze is omlottunk. Pozitívum azonban, hogy a fiatalokat többet játszathattam.

Kép: kscszekszard.hu