Szép számú közönség előtt, kemény csatát hozott a Virtus Segafredo Bologna elleni hazai Euroliga mérkőzés. A kilenc ponttal megnyert találkozón Ruthy Hebard 19 pontot és 6 lepattanót, Goree Cyesha pedig 13 pontot és 4 lepattanót ért el, de rajtuk kívül a Studer-Vivians-Wallace trió is két számjegyű dobóteljesítményt nyújtott.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA ALAPSZAKASZ A-CSOPORT, 6. FORDULÓ – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – VIRTUS SEGAFREDO BOLOGNA 73-64 (16-19, 16-13, 19-13, 22-19)

Szekszárd, 1000 néző. Vezette: Stoica (román), Zenis (szlovák), Faur (román).

SZEKSZÁRD: STUDER 14/6, Wallace 11/3, Holcz, GOREE 13, HEBARD 19. Csere: Vivians 13/3, Miklós 3/3, Boros, Szücs, Horváth. Edző: Djokics Zseljko.

BOLOGNA: Pasa 3, ZANDALASINI 14/6, LAKSA 23/15, Cinili 6, PARKER 14/3. Csere: Orsili, Andre 4, Barberis, Del Pero. Edző: Giampiero Ticchi.

Az eredmény alakulása: 4. perc: 4-11. 7. p.: 14-14. 13. p.: 20-19. 18. p.: 24-29. 21. p.: 32-34. 25. p.: 36-39. 28. p.: 48-43. 30. p.: 51-45. 33. p.: 53-51. 37. p.: 61-58.

Mestermérleg

Djokics Zseljko: – A válogatott szünet alatt nem tudtunk öt az öt ellen edzeni, a védekezésbeli szabályokat elfelejtettük, nem volt visszafutás, az átmeneti játékok sem működtek. A videóelemzés viszont jól sikerült, a lelkünknek jót tett a győzelem. Úgy kell folytatnunk, ahogy a második félidőben játszottunk, remekül védekeztünk, azzal pedig tisztában voltunk, hogy Zandalasininek és Laksának kiváló keze van.

Giampiero Ticchi: – A találkozó elején kiderült, mennyire fizikai lesz ez a mérkőzés. Ötperces periódusokban játszottunk hol jól, hol rosszul, a hullámvölgyeket használta ki a Szekszárd, ezzel nyerte meg a mérkőzést, illetve azzal, hogy Hebarddal és Goree-vel nem tudtunk mit kezdeni a palánkok alatt.