Azt gondolnánk, hogy ha konzerv kaja, akkor csak valami rossz minőségű, gagyi étel készülhet el belőle! Ez nem így van! Mutatjuk is néhány recepttel!

Konzerves tökpüré
Készíthetünk konzerves reggelit is. Ez azonban nem egy sietős reggeli. Inkább egy vasárnapi reggeli, amikor semmi mást nem kell csinálni. Mi lenne, ha azt mondanánk, hogy készíthetünk sütőtökös bundás kenyeret?

Sokkal egyszerűbb, mint gondolnánk. Használjunk bármilyen vastag szeletekre vágott kenyeret. Verjük fel a tojást, adjunk hozzá tejet, sütőtökpürét, barna cukrot, vaníliát és annyi sütőtököspite-fűszert, amennyit csak szeretnénk. Mártsuk meg ebben a keverékben a kenyeret, tegyük át a serpenyőbe, és süssük meg úgy, mint bármely más bundáskenyeret.

Ha nem használtuk el az egész doboz sütőtökpürét, akkor felhasználhatjuk egy tejeskávé felhabosításához a bundás kenyér mellé. Csak melegítsünk fel néhány evőkanál pürét, tejet, vaníliát és sütőtökfűszert, amíg a tej gőzölni nem kezd. Turmixgépben turmixoljuk össze, vagy habosítsuk fel, majd adjuk hozzá egy csésze kávéhoz vagy eszpresszóhoz.

Paradicsomleves
 

Használjuk a paradicsomleves-konzervet egy kiadós, lasagne ihlette pörkölt alapanyagaként. Ki ne szeretné a lasagnét? Ez azonban rengeteg munkával jár, ezért íme, hogyan egyszerűsíthetjük le a dolgot. Keverjük össze a paradicsomlevest egy doboz paradicsomkockával és egy doboz paradicsomszósszal, lassú tűzön. Ezután adjuk hozzá az összes kedvenc lasagnefűszerünket: bazsalikomot, oregánót, fokhagymaport, sót és borsot.

Dobjunk bele néhány csirke- és marhahús-leveskockát. Ezt követően törjük össze a nyers lasagnetésztát, és töltsünk hozzá annyi vizet, hogy teljesen ellepje. Egy gazdag és kiadós pörköltet kaphatunk, amit mozzarellával köríthetünk.

Savanyú káposzta
A savanyúkáposzta-konzerv az egyik olyan dolog, amelynek már csak az említésétől összerándul a gyomrunk. Az az erős szag, amely napokig megmarad a házban… szinte elviselhetetlen. De a Healthline szerint nagyon-nagyon jót tesz nekünk a savanyú káposzta. Kiderült, hogy javítja az emésztést és erősíti az immunrendszert. Tehát mindenképpen többet kellene belőle enni, és szerencsére van egy szuper egyszerű módja annak, hogy a savanyú káposztát sokkal ízletesebbé tegyük – ezt hívják haluskinak.

A haluski Kelet-Európából származik, így sokféleképpen el lehet készíteni. Egyesek hagyományosabbak, mint mások, de ha úgy szeretnénk felhasználni a savanyú káposztát, hogy családunk is szeresse, akkor készítsünk lengyel haluskit.

Tegyünk egy kis vajat egy serpenyőbe, és kezdjük el karamellizálni a hagymát. Amíg ez zajlik, főzzünk tésztát, amilyet csak szeretnénk, és adjuk a főtt tésztát a hagymához. Ezután már csak a savanyú káposztát kell hozzáadnunk, mindent egyenletes hőmérsékletűre melegíteni, tányérra tenni, és tálalni. Remek köret, vagy ha egytálételként szeretnénk elkészíteni, adjunk hozzá szalonnát vagy kolbászt közvetlenül a tálalás előtt.