Egy milliós „aranynak tűnő” nyaklánc, internetről. A Szekszárdi Rendőrkapitányság nyomozói a napokban fejezték be három olyan ügynek a vizsgálatát, melyeket még 2021-ben indítottak különböző online csalókkal szemben.

Első esetben – a nyaklánc csak aranynak tűnt

Egy fiatalember tett feljelentést a rendőrségen, mert még 2020. decemberében vásárolt egy aranynak tűnő nyakláncot Szekszárdon egy férfitól 1.250.000 forintént. 

Az ékszerről később kiderült, hogy annak csak a csatja arany, az értéke pedig csupán 10.000 forint. 

A  gyanú egy mórágyi férfira terelődött. Idő közben a csalással gyanúsítható férfi ellen több feljelentés is érkezett. Volt, akitől pénzt kért kölcsön, de azt nem adta meg a megbeszélt határidőig, másokat pedig az internetes hirdetései során csapott be. A csaló eladásra kínált térkövet, videokártyát, 1 unciás aranytömböt, játékkonzolt is.  A vevők által átutalt összegeket megtartotta, de a termékeket nem küldte el a vásárlóknak.
A  lakcímén nem lehetett megtalálni, így kiadták ellene a körözést. A csalót 2021-ben elfogták, tagadta, hogy bárkit becsapott volna. A különböző meghirdetett „sosemvolt” termékekért a vevők közel 5 millió forintot utaltak át. A nyomozás adatai szerint a férfinak 20 rendbeli csalás miatt kell felelnie.

Második eset – a soha meg nem érkezett elektronikai termék

2021. februárjában indult eljárás egy bátai férfi feljelentése alapján, aki egy online hirdetésben talált elektronikai termékért 30.000 forintot utalt át, de a megrendelt árut nem kapta meg, az eladó pedig elérhetetlenné vált. A nyomok  egy pesti pároshoz vezettek.

A 36 éves nő és 30 éves férfi is vallomást tett, kiderült, hogy közeli rokonságban állnak és a csalárdul begyűjtött, három különböző számlára utaltatott, közel 440.000 forintot is elosztották.

Tíz esetben közösen követték el a csalásokat, de külön-külön is tevékenyek voltak, összesen 21 sértettet csaptak be.

Harmadik eset – százezrekért focimezek ugrottak

2021. decemberében rendelték el a nyomozást egy szekszárdi férfi feljelentése alapján, aki még májusban rendelt focimezeket internetes hirdetés alapján. A hirdető egy 29 éves  budapesti férfi volt, s mint kiderül a nyomozás adataiból, 33 sértett megközelítőleg 475.000 forintot utalt át részére, de senki nem jutott hozzá a megrendelt áruhoz és a pénzét sem kapta vissza.

A férfi azzal védekezett vallomásában, hogy csupán egyéb elfoglaltsága miatt nem tudta a hirdetést megszüntetni és arra sem volt kapacitása, hogy a reménybeli meztulajdonosoknak jelezzen, nem lesz üzlet.

Újra felhívjuk a figyelmet arra, hogy interneten csak megfelelő körültekintéssel rendelj, a rendőrség tanácsa szerint előre NE utalj!