Cikkünk frissítése óta eltelt 2 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Mitől vált nemzeti himnusszá a Himnusz, és mi volt a himnusz a Himnusz előtt? Mi köze van Balassi Bálintnak és a kanásztáncnak Kölcsey szövegéhez? 

A kérdéseidre választ kaphatsz

Páratlan érdekességek a Himnusszal kapcsolatban emellett válaszok olyan kérdésekre, melyeket gyakran tesznek fel a Babits Mihály Kulturális Központ előadójának, a nagy sikerű, most már trilógiává bővült „Így szerettek ők” című könyv szerzőjének, Nyáry Krisztiánnak, azaz hogy mire való az irodalom, a vers, miért nem valami hasznosabbal foglalkozunk az iskolában? 

Nyáry szerint a versek hasznosak, hiszen amióta emberi civilizáció létezik, nem találták fel hatékonyabb eszközét az érzelmi tapasztalatok társadalmi szintű átadásának, mint az irodalom, ezen belül pedig a vers.

A költészet a legnagyobb érzelmi stresszhelyzetben vakcinaként működik, a „legyengített érzelmi emlékek” segítenek, hogy minél előbb fel tudjuk dolgozni a sokkot, és képesek legyünk továbblépni. De a versek hozzásegítenek a kreativitás, az empátia és a nyitott gondolkodás képességéhez is.

A kulturális központ január 24-én várja az érdeklődőket, 17:00 órakor. Ezúttal sem maradhat el a kortyolni való. Ha nem is Kölcsey Ferenc, de Petőfi Sándor italaival, kávéval (természetesen a késői kezdésre való tekintettel, koffeinmentes verzióval is készülnek), valamint kávélikőrrel várják a Kultúrkortyok Szabadegyetem hallgatóságát.