Nemzeti csapatunk a miskolci Izland elleni találkozón magabiztos győzelmet aratott. A KSC tagjai közül Goree Cyesha (24 perc, 16 pont, 9 lepattanó, 1 gólpassz, 2 labdaszerzés) és Studer Ágnes (19 perc, 4 pont, 5 lepattanó, 5 gólpassz, 1 labdaszerzés) is kezdőként lépett pályára.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG SELEJTEZŐ C-CSOPORT, 5. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG – IZLAND 89-49 (22-16, 27-13, 22-8, 18-12)

Miskolc, 900 néző. Vezette: Gajdosz (lengyel), Radinovics (montenegrói), Obertová (szlovák).
MAGYARORSZÁG: Studer 4/3, Kányási 6, DUBEI 12/6, GOREE 16, KISS V. 17. Csere: Dombai 9/3, Török 2, Varga 4, Aho, Wentzel 3/3, Kiss A. 7, HORVÁTH 9/9. Szövetségi kapitány: Székely Norbert.

IZLAND: Jónsdóttir 7/3, Anna Svansdóttir 2, HINRIKSDÓTTIR 19/3, Kristjansdóttir 5, Sigurdardóttir 4. Csere: Lárusdóttir 2, Karlsdóttir 2, Alexandersdóttir 6, Grimsdóttir 2, Agnes Svansdóttir. Szövetségi kapitány: Benedikt Gudmundsson.

Az eredmény alakulása. 2. perc: 4-0. 5. p.: 6-4. 6. p.: 14-6. 8. p.: 19-8. 12. p.: 22-20. 15. p.: 37-23. 17. p.: 43-27. 22. p.: 51-29. 26. p.: 58-31. 36. p.: 82-44.
Kipontozódott: –

MESTERMÉRLEG

Székely Norbert: – Elfogadható a negyvenpontos sikerünk, de a játékunk hagyott kívánnivalót maga után. Az első félidőben nem alakult ki folyamatos játék, a nagyszünet után azonban jó védekezéssel elléptünk ellenfelünktől. Támadásban többet kell nyújtanunk, és vasárnap mindenképpen meg kell vernünk Romániát.

Benedikt Gudmundsson: – Úgy jöttünk Miskolcra, hogy megnehezítjük a magyarok dolgát. Sok személyi hibát követtünk el, de sokkal jobban védekeztünk, mint a két együttes első, izlandi összecsapásán. A nagyszünet után visszaestünk támadásban, de összességében fejlődtünk, és biztos vagyok benne, hogy az idő múlásával fel fogunk zárkózni azokhoz a csapatokhoz, amelyek kijutnak az Európa-bajnokságra.

Kép: kscszekszard.hu