Kezdőlap HAZÁNK Hazánk - Közélet

Ökoturisztikai kiállítóteret alakítanak ki az egykori Vadászház megújításával Makón

A Maros és térségének értékeit bemutató ökoturisztikai kiállítóteret alakítanak ki az egykori Vadászház megújításával Makón. A 261 négyzetméter nettó alapterületű épületben és a hozzá tartozó 1850 négyzetméteres kertben interaktív, 21. századi kiállítóhelyet és látogatóközpontot alakítanak ki.

A Maros-parti ártéren, a Makót és Apátfalvát összekötő túraútvonal kiindulópontján található kétszintes Vadászház jövő év tavaszára újul meg.

A szórakoztatva tanulás elvét követő interaktív kiállítás központi témája, a Maros és térsége értékei, a gyógyiszap, az ártér és a ligeterdők különleges élővilága, a folyó társadalmi, gazdasági, településformáló szerepe.
A kiállítás hagyományos és digitális eszközöket és interaktív élményelemeket integrál. A látogatók minőségi kiszolgálását előtér-recepció, vizesblokkok, ajándékbolt, teraszok, kültéri kerékpáros szerviz- és pihenőpont szolgálja. Az épületet akadálymentesítik, az energiaigény egy részét napelemek biztosítják majd, a rekonstrukció során számos természetközeli megoldást alkalmaznak majd.

A beltéri kiállítótérben tablók, vitrinek, audiovizuális eszközök, térképes terepasztal, érintőképernyős felületek, egyedi installációk, interaktív játékok mutatják be a látogatóknak a többi közt – a tündéranya két civakodó lánya – Maros és Olt legendáját. Az épület környezetében pedig egy tanösvényt alakítanak ki.

(Forrás: MTI / Fotó: Facebook – Makói Városi Televízió)