Cikkünk frissítése óta eltelt 2 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Lefolyt a könyvbemutató, ahol megismertették a közönséggel azt a könyvet, amely a szekszárdiak helyzetét és történeteit meséli el a második világháború idején.

Sok ember ment el a bemutatóra

Szabó Géza és Nagy Janka Teodóra könyvét és annak tartalmát a Babits Mihály Kulturális Központban ismerhették meg az érdeklődők péntek délután. A művet telt ház előtt mutatták be, a történetekre sok ember volt kíváncsi. A rendezvényen Kovács Józsefné, a Szekszárd-Alsóvárosi Római Katolikus Közhasznú Egyesület elnökének köszöntője után a szerzőpáros mellett Dr. Töll László ezredes, a Hadtörténeti Intézet és Múzeum parancsnoka számolt be az alkotás létrejöttéről és annak témájáról.

Elmesélték, milyen volt túlélni a háborút

A doni katasztrófa 80. évfordulóján megjelent alkotás a „Szekszárd-Alsóvárosi Emlékek” könyvsorozat negyedik kötete és a második világégés poklának stációit megjárt szekszárdiaknak állít emléket. A fejezetek elsősorban arról szólnak, mit jelentett a második világégést megélni, átélni és túlélni a frontokon és a hátországban, emellett a hadifogolytáborokban, az otthonokban, a családokban, vagy a város közösségeiben.

A könyv bevezető sorait Bíró László nyugalmazott tábori püspök írta, aki a pénteki bemutatón a II. világháborúban, 1943-ban a Don-kanyarban elesettekről is megemlékezett.