Több mint száz aranyérmét találtak a régészek a veszprémi érseki palota pincéjének megújításakor. Feltehetően a második világháború előtt rejthette oda valaki. A 105 érme Európa különböző országaiból származik, van közöttük magyar tíz- és húszkoronás, német, svájci és francia érme is. A legrégebbieket az 1800-as évek első felében, a legújabbakat a huszadik század harmincas éveiben verték. Az érdeklődők a Biró-Giczey Ház régészeti kiállításán tekinthetik meg az érméket.
Cikkünk frissítése óta eltelt 2 hét, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Olivia Rodrigo új albuma egy kapcsolat érzelmi időkapszulája lett
Az énekesnő harmadik nagylemeze a szerelem és a szomorúság különös kettősségét örökíti meg egyetlen történetben. Rodrigo nagyobb művészi kontrollal és mély őszinteséggel tér vissza, bemutatva...






