Dr. Juhász Árpád március 29-én vehette át az elismerést. A budapesti Ráday Házban rendezett 112. Magyar Örökség díjátadó ünnepségén hét elismerést adtak át.
A film forgatását Szekszárdon fejezték be
Rockenbauer Pál ikonikus filmjeit sokan nézték, sőt generációk nőttek fel rajta.
„A forgatás utolsó képkockáinak helyszíne, a szekszárdi Prajda-tanya volt, melyből az egyesületünkkel szeretnénk egy Rockenbauer Emlékházat létrehozni”
– fogalmazott Borsi Zsolt, az Egymilliomodik lépés Egyesület elnöke.
„Még megvan az a nyeles faasztal, melyet körül ültek Paliék. Mások mellett ott volt Sinkó László, akinek hangja sokak fülébe örökre beégett.”
Az egyesület több programjára ellátogattak az egykori filmesek. Például Gyenes Károly, rendező, Faludi Sándor hangmérnök vagy éppen Tolnai Ferenc, aki végig tolta a lépésszámláló kereket.
Az egyesületnek innen a kapcsolata a népszerű geológussal, aki Rockenbauer Pál filmjeinek állandó szakértője volt.
Felterjesztésükre 2025. március 29-én Dr. Juhász Árpád átvehette a Magyar Örökség díjat
„Az egyesület néhány tagjával keltünk útra és vittük Árpi bácsit a díjátadó helyszínére. Számunkra megtisztelő ez a kapcsolat.”
Méltatásából idézve, melyet Novotny Zoltán tolmácsolásával hallhatott a közönség: "a televíziós és rádiós műsorai révén ismertté vált Juhász Árpád nem csak világjáró geológus volt, de jelentős szerepet játszott a magyar táj és a magyarság értékeinek megismertetésében."
Az elmúlt három évtizedben több mint 750 Magyar Örökség díjat adtak át
Az Egymilliomodik lépés Egyesület életmű filmet forgat Dr. Juhász Árpáddal, már több órányi nyersanyagban idézték fel a múltat. A napokban tesznek látogatást – 68 év után újra – a Magyar Nemzeti Múzeumban, ami a neves geológus első munkahelye volt 1957-ben.