3 hónap

Három versenyző is remekelt. A szekszárdi Sintér Jitsu versenyzői egy komoly megmérettetésen vettek részt a közelmúltban Dunakeszin.

A Magyar Sport Ju-Jitsu Szakszövetség szervezésében tartott kvalifikációs versenyen a leendő németországi Gelsenkirchenben zajló JJEU Felnőtt Európa-bajnokságra lehetett kvótát szerezni (2024.05.23-26.).

A hat fős tolna megyei különítményre érem eső hullott a rangos eseményen, összesen 14 kategóriában állhattak dobogóra. A Schweigert Ákos, Hidas Gábor és a terem mestere Tóth Máté haladó kategóriában szereztek első, illetve második helyezéseket, így ők már biztosan ott lesznek a kontinensviadalon.

• Tóth Máté: Haladó felnőtt-94 Gi 3. hely; NoGi haladó felnőtt -94 kg 3. hely; Master haladó Gi -94kg1. hely; Master haladó NoGi -94 1. hely

A Sintér Jitsu terem mestere Tóth Máté, aki közel két éve szerezte meg a fekete övet.

Máté 2008 óta foglalkozik brazil jiu jitsu-val. Korábban judozott és belekóstolt a thai- illetve a kick boksz világába is. Többszöri magyar bajnoki címmel rendelkezik, de nemzetközi versenyen is szerzett dobogós helyezést.

A brazil jiu jitsu az a mozgásforma, ami megtanít győzni, harcban veszíteni, küzdeni, tervezni és rugalmasan újra tervezni.

(fotó: beküldött fénykép)