Az elmúlt hétvégén az U14-es és az U16-os atléták számára a Területi Atlétikai Bajnokság harmadik fordulóját rendezték a Nyugat, a Kelet és a Centrum régiókban. Számos egyéni csúcs született ismét, amelyeken a lányok egyes versenyszámokban jobban teljesítettek, mint a fiúk. A harmadik forduló tétje volt az U16-osok országos bajnoki döntőjébe való bejutás is.

Három régióban zajlottak a küzdelmek

Nyugaton Pápa adott otthont a harmadik körnek, Keleten Szolnok, a centrum régió már hagyományosan házigazdája pedig a Szekszárdi Sportközpont Nkft. atlétika szakosztálya volt.

A Centrum régióban 27 szakosztály versenyzői indultak

A harmadik körben többen két versenyszámban sem találtak legyőzőre, több duplázó és triplázó is akadt. A Szekszárdi Sportközpont Atlétika Szakosztályának versenyzői összesen 21 érmet szereztek. Az U16-os korosztálynak ez volt az utolsó lehetősége, hogy az országos bajnokságra kvalifikáljanak.