Prof. Dr. Szécsi Gábor és Dr. Tóth I. János szerkesztésében. A kulturális identitás és a digitális világ kapcsolatával foglalkozó tanulmánykötet jelent meg Kulturális identitás a glokalizáció korában címmel a Gondolat Kiadó gondozásában Prof. Dr. Szécsi Gábor és Dr. Tóth I. János szerkesztésében.
A kötet az identitás ki- és átalakulásának sokrétű és dinamikus természetét tárja fel a glokalitások korában.
Ennek során sokféle perspektívát jelenít meg, és átfogó képet kínál arról, hogy miként formálják a globális és lokális erők a kulturális identitásokat. A könyvben olvasható tanulmányok a kérdéskört elméleti és filozófiai, kulturális és politikai, valamint technikai, helyi és pedagógiai megközelítések jegyében vizsgálják.
Ez a tanulmánykötet nemcsak a glokalizáció elméleti hátterét, hanem gyakorlati kérdéseket is vizsgál. Mi történik az identitásunkkal a digitális kultúra hálózatai között? Hogyan találjuk meg helyünket ebben az összekapcsolt világban? Hogyan hat az emberi identitásra a mesterséges intelligencia? A kötet ezekre és sok más hasonlóan izgalmas kérdésre keresi a választ.
Akadémiai Kiadó gondozásában megjelent Szécsi Gábor új könyve A történetekbe zárt elme: Adalékok a narrativitás filozófiájához címmel.
A kötet a történetalkotás és -feldolgozás gondolkodásunkra, megértési folyamatainkra, kommunikatív aktusainkra, mindennapi problémamegoldó cselekvéseinkre gyakorolt hatását vizsgálja. Ennek jegyében kínál átfogó elemzést a kérdéskört érintő filozófiai, nyelvészeti és pszichológiai elméletekről, külön is kitérve a narrativitás történelmi megismerésben és médiakommunikációban játszott szerepére.