A hatalmasat harcoló KSC csapata remekül tartotta magát a bajnoki címvédő Sopron Basket otthonában vasárnap, ahol végül mindössze nyolc pontos vereséget szenvedtek. A csapat legjobbja a fáradhatatlan Goree Cyesha (20 pont, 10 lepattanó és 4 labdaszerzés), illetve a négy triplát értékesítő Miklós Melinda (17 pont, 4 lepattanó) lett.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT ALAPSZAKASZ, 20. FORDULÓ
SOPRON BASKET – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 65-57 (15-16, 11-9, 23-14, 16-18)
Sopron, 800 néző. Vezette: Tóth, Nagy, Frányó.

SOPRON: Fegyverneky 6, Turner 7/3, Sitku 4, BROOKS 17/6, MAGBEGOR 20/3. Csere: Époupa 3, Sztankovics, Böröndy, Varga 2, Czukor 6/3. Edző: Gáspár Dávid

SZEKSZÁRD: Studer 10/6, MIKLÓS 17/12, Mányoky 2, Bálint 2, GOREE 20. Csere: Krnjics 2, Wallace 4, Dudásová, Szücs. Edző: Djokics Zseljko.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 4-7. 8. p.: 9-13. 12. p.: 15-16. 15. p.: 17-20. 23. p.: 33-29. 25. p.: 39-29. 28. p.: 47-37. 32. p.: 51-48. 35. p.: 55-48. 38. p.: 59-51.
Kipontozódott: Brooks (33. p), Miklós (40. p.).

MESTERMÉRLEG

Gáspár Dávid: – Mentálisan nagyon nehéz állapotban érkeztünk a meccsre, első lépésként az volt a legfontosabb, hogy tovább tudjunk lépni belőle A játék elemeiben, mind támadásban, mind védekezésben lépésről lépésre haladunk, szeretnénk a korábbi ritmusunkat visszanyerni és visszatalálni ahhoz a játékstílushoz, ami jellemzett minket. Örülök a győzelemnek, annak is, ahogy a szurkolóink végig támogattak minket.
Djokics Zseljko: – A válogatott szünet után tíz nap alatt a negyedik mérkőzést játszottuk idegenben, amely mellett leginkább regenerálódásra volt lehetőség. Nem szeretem ezt mondani egy vereség után, de most boldog vagyok, láttam biztató visszajelzéseket egy erős, de érezhetően nem tervezett vereségből érkező Sopron ellen. Kezdünk összeállni, több téren is előbbre léptünk. Sok sikert kívánok a Sopronnak a Schio ellen az Euroligában, szívből kívánom, hogy odaérjenek a rájátszásba!

Kép: kscszekszard.hu