Szép számú nézőközönség előtt, igazi rájátszás hangulatú mérkőzésen 63-59 arányú győzelmet aratott a KSC az NKA Universitas PEAC ellen, visszavágva a decemberi két pontos idegenbeli vereségért. A csapat ezzel a sikerrel egy hét mérkőzésen át tartó nyeretlenségi sorozatot szakított meg.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT ALAPSZAKASZ, 21. FORDULÓ
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – NKA UNIVERSITAS PEAC 63-59 (19-21, 13-9, 14-12, 17-17) Szekszárd, 900 néző. Vezette: Tőzsér, Makrai, Pozsonyi.

SZEKSZÁRD: STUDER 9, DUDÁSOVÁ 16/3, Miklós, GOREE 15,KRNJICS 10. Csere: Bálint 3/3, Wallace 2, Horváth, Mányoky 8/6. Edző: Djokics Zseljko.
PÉCS: Katanics 8/3, Laczkó, Wentzel 9/3, GWATHMEY 11, KISS 18/3. Csere: Rátkai, CALHOUN 10/3, Simon 3/3, Sanchez, Szűcs. Edző: Jovan Gorec.

Az eredmény alakulása.2. perc: 2-10. 6. p.: 11-17. 9. p.: 19-19. 13. p.: 21-25. 15. p.: 28-25. 21. p.: 34-33. 26. p.: 43-40. 30. p.: 46-42. 36.: 51-51. 38. p.: 61-51.
Kipontozódott: Gwathmey (40. p.).

MESTERMÉRLEG

Djokics Zseljko: – Nagy elemzésekbe nem szeretnék belemenni, mert ez a két csapat a negyeddöntőbe ismét találkozik, aminek a végén majd az örülhet, aki jobban elhiszi, hogy képes nyerni. Kellett a lelkünknek ez a siker, hogy bízzunk magunkban. Sok „ha” van a képletben, de megtesszük a tőlünk telhetőt, hogy megszerezzük az alapszakasz negyedik helyét.
Jovan Gorec: – A végén kiütközött a két csapat közti tapasztalatbeli különbség, amit a nemzetközi szereplés ad. A Szekszárd mentálisan kézben tartotta a találkozót, a végén arra figyeltünk, hogy meglegyen a pontkülönbség, ami a negyedik helyünkhöz kell. Sajnos ezt nem sikerült elérnünk, a rájátszásban ismét nüanszokon múlhat a győzelem vagy a vereség.

Kép: kscszekszard.hu