A Spartathlon ultrafutó-versenyen. 19-en célba is értek. Janisz Kúrosz 39 éves rekordját is megdöntötte az idei nyertes! A magyarok közül a legjobb időt érte el Gáspár Péter.

Az ötödik helyen végzett és 23:41:45 alatt teljesítette a versenyt. Mihalik Norbert (24 óra 39 perc) és Erős Tibor pedig a hetedik és nyolcadik helyen zártak. Mindketten Maráz Zsuzsi útmutatásai alapján készültek.

• Szekeres Tibor 35:19 (Szekszárd)

Öten most olajágkoszorú nélkül térhetnek haza – számol be a Spartathlon Magyar Csapat Facebook oldal. De az elismerés nekik is természetesen kijár, hiszen szívüket-lelküket kitettét a (futó)pályára: Evetovics-Balla Hajnalkának 153 km-nál kellett kiszállnia, Horváth Tamás 132 km-nél, Horváth Péter 105 km-nél, Máté Mónika és Földi Zsuzsanna pedig 65 km-nél csúszott ki a szintidőből.

Nézzük a pályacsúcsokat

Merthogy idén ebből is akadt jó pár. A férfiaknál a görög Fotis Zisimopoulos 19 óra 55 percre javította Yiannis Kouros 39 éves csúcsát, míg a nőknél az amerikai Camille Herron 22 óra 35 perccel ért el pályacsúcsot (és ért be abszolút harmadikként).

Hatalmas gratuláció a sportolóknak, felkészítőknek, kísérőknek!

(fotó: Spartathlon Magyar Csapat Facebook oldala/Róbert Abai)