2021. november 18-án délután a KSC U14-es csapata a GYKSE Szekszárd serdülő fiú együttesével mérte össze erejét és tudását. A lányok ezúttal jó erőnlétben voltak és szép játékukkal le tudták győzni a fiú csapatot.

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – ATOMERŐMŰ-GYKSE 90-83

“Csütörtökön fél ötkor edzőmeccset játszottunk a GYKSE U14-es fiú együttese ellen. Óriási lendülettel vetette magát a küzdelembe mindkét csapat. Az első negyedben a pontosabban játszó fiúk irányították a játékot, mi roppant gyengén védekeztünk, támadásban pedig rossz döntéseket hoztunk, így 14-21-re ellenfelünk nyerte a játékrészt. A második negyedben már jóval agresszívebben védekeztünk, és támadásainkat is jobb százalékban fejeztük be kosárral. Jobb döntésekkel dolgoztunk, így a félidőt már csak két pontos hátránnyal zártuk (38-40). A harmadik negyed kiegyenlített küzdelmet hozott, mind támadásban, mind védekezésben nagyrészt megoldották játékosaim, amit kértem, így négy pontos hátránnyal (64-68) vártuk az utolsó etapot. Itt a küzdés mellett remek megoldásokat láttam, támadásban és védekezésben is csapatként működtünk, jól segítettek be a lányok egymásnak. 26-15-re nyertük a negyedet, és végül hét ponttal a mérkőzést. Ez szép teljesítmény volt, mert a fiúk sem adták fel egy pillanatra sem. Sokat lehet tanulni, előrelépni ezekből a nagyon küzdős meccsekből. Köszönöm a fiúknak a segítséget, hiszen már lassan egy hónapja nem volt bajnoki meccsünk.”