Csodálatos digitális alkotások kiállítása nyílt a Babits Mihály Kulturális Központ Bakta galériájában február 9-én 17 órakor. A festmények megalkotója Szakács Róbert. Az a fiatalember, aki megalapította Szekszárdon a Bravó zenekart. Eddig tudtuk róla, hogy jó zenész, most már azt is tudjuk, hogy kiváló festőművész.
A megnyitón a Babits Mihály Kulturális Központ ügyvezető igazgatója, Berlinger Attila köszöntötte elsőként a megjelenteket: „Nagy öröm számomra, hogy egy olyan művészt, alkotót köszönthetünk körünkben, aki szekszárdi születésű, szekszárdi gyökerű és ugyan életének egy részét Budapesten töltötte, de mégis visszahúzta szíve és már újra körünkben tartózkodik. Nem csak alkotásai miatt fontos a jelenléte, hanem zenei látásmódja miatt is, mely tükröződik festményeiben is. Kulturális központunknak többféle küldetése van, egyik a hagyományos művészet felkarolása, melynek minden ága felé örömmel helyt adunk, legyen az festőművészet, szobrászat, zenei élet, tánc és a kultúra teljes széles spektruma. Nagyon köszönöm, hogy Robi élt a meghívásunkkal, hiszen nem csupán Szekszárdon, de országszerte is ez az első olyan kiállítása, ahol életének egy fontos szerepét, a művészetét bemutatja. Köszönjük, hogy ez a Babits Mihály Kulturális Központban valósulhatott meg.”
A köszöntő után maga a művész, Szakács Róbert mondta el gondolatait: „Meg vagyok döbbenve! Amikor elkezdtük szervezni a kiállítást, azt gondoltam csak a családtagok, barátok fognak eljönni. És most meg vagyok döbbenve miattatok, hogy ennyien eljöttetek! Nem tudtam érdekli-e az embereket az, amit csinálok, mert én igazából csak magamnak és a családnak festegetek, de amikor közeledett a kiállítás megnyitója úgy éreztem ez számomra egy fontos indulópont. Lehet, elkezdődik az életemben egy olyan fordulat, amire nem is számítottam és ami befolyásolhatja további munkásságomat. Legrégebbi képem 2012-ben készült, a legutóbbi pedig 2 hete. Mindig jobban szerettem grafittal rajzolni, ám amikor jött a digitális technikának ez a forradalmasított időszaka, akkor én rögtön vettem egy digitális rajztáblát és elkezdtem azon festeni. Van, aki azt mondja, hogy ez így nagyon könnyű, én azt mondom, hogy nem könnyű! Beletelt 6-8 évbe, mire az itt látható képeket tudtam készíteni.”
Digitális rajz technika
A digitális festés csak részben hasonlít a valódira, de a program remekül modellezi a különböző ecseteket, krétákat, ceruzákat, és a rajztábla is kiválóan utánozza a kézben tartott rajzeszközt, viszont általában nem oda rajzolunk, ahol a „ceruzát” tartjuk… A digitális festészet és rajz pont olyan jó szórakozás, kikapcsolódás és legalább olyan hatékony munkaeszköz, mint a hagyományos. Mindkettőhöz elengedhetetlen azonban a tudás, a rajzkészség, a tehetség, nélküle egy digitális rajztábla is csupán egy eszköz. A hozzáértő kezében viszont, mint amilyen Szakács Róbert is, olyan élethű és varázslatos világ tárulhat elénk, mint ezen a kiállításon.
Szakács Róbert régi barátját Berencsi Attila képfestőt kérte meg a kiállítás hivatalos megnyitására, aki ezekkel a szavakkal köszöntötte a festőt és a vendégeket: „Az igazi barátságokban az a legjobb, hogy azok nem múlnak, hanem csak mélyülnek és akár találkoztunk, akár nem, valahogy mindig ott volt egy olyan kettőnk között, hogy nem lehetett nem eljönni erre a hívásra. Kifejezetten örültem neki, nagyon szívesen jöttem és javaslom, hogy ha már kijött a barlangjából ez a férfi és ide teremtette nekünk ezt a világot, akkor éljünk vele és nézzük végig. Azzal a szándékkal jött, hogy értékre, élvezőkre találjon. Bátorítsuk őt, csak így tovább Robi!”
Szakács Róbert digitális rajztáblával készített, valódi festővászonra nyomtatott képei március 2-ig lesznek megtekinthetők a Babits Mihály Kulturális Központ Bakta galériájában. A belépés díjtalan.